Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs AMD Ryzen 7 2700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та AMD Ryzen 7 2700X — два процесори з різних епох. Перший вийшов у грудні 2024 року, другий — у квітні 2018-го. Незважаючи на різницю в поколіннях, обидва CPU заслуговують на увагу. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати тестів та продуктивність у реальних завданнях, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H значно випереджає AMD Ryzen 7 2700X за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю. У Cinebench R23 новинка Intel набирає 1908 балів в одноядерному тесті проти 1102 у конкурента, а в багатоядерному — 20391 проти 10140. Ultra 9 285H також демонструє кращу енергоефективність (100 балів) та вищу швидкість у більшості синтетичних бенчмарків. Ryzen 7 2700X, хоч і має інтегровану графіку, програє за всіма ключовими показниками. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у сучасних задачах, вибір очевидний — Intel Core Ultra 9 285H.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 9 285H має значно вищу однопотокову продуктивність: 2665 балів у Geekbench 6 проти 1269 у Ryzen 7 2700X.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Ultra 9 285H набирає 20391 балів, що майже вдвічі більше за результат 10140 у Ryzen 7 2700X.
  • Швидкість обробки файлів (File compression) у Intel становить 1330 MB/sec, тоді як AMD показує лише 537.6 MB/sec.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але Ultra 9 285H випущений на 6 років пізніше, що відображає сучасніші техпроцеси.
  • Ryzen 7 2700X має інтегровану графіку (25 балів), тоді як у Intel цей показник дорівнює 0, що може бути важливо для систем без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1102
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 10140

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 537.6 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 58.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 135.8 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 215.7 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 114.3 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 29.3 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 50.2 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 14 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 1269
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 6487

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 грудня 2024 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Немає даних
Номер моделі 285H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 6 16
Частота 3.7 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 37x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Кеш 1-го рівня Немає даних 96КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 105 Вт
Сокет FCLGA-1851 AM4
Критична температура 105°C 85°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2933
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 20
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 2700X

PassMark

Integer math Немає даних 63.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 32.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 41M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 30.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 17.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 266.2 MBytes/sec
Physics Немає даних 798 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 10.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2421
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 17518

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи AMD Ryzen 7 2700X?

Intel Core Ultra 9 285H значно потужніший в одноядерних тестах, що критично для ігрової продуктивності. Він забезпечить вищий FPS у сучасних іграх.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 2700X у 2025 році?

Ryzen 7 2700X все ще може впоратися з базовими завданнями, але для важких робочих навантажень або сучасних ігор краще обрати новіший Intel Core Ultra 9 285H.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Core Ultra 9 285H використовує сучасніший техпроцес, що забезпечує кращу продуктивність на ват.

Чи підтримує Intel Core Ultra 9 285H інтегровану графіку?

Ні, рейтинг інтегрованої графіки у Intel Core Ultra 9 285H дорівнює 0, тому для виведення зображення знадобиться дискретна відеокарта.

Який процесор кращий для відеомонтажу та рендерингу?

Intel Core Ultra 9 285H значно швидший у багатоядерних завданнях, як-от рендеринг (20391 балів у Cinebench R23), тому він краще підходить для відеомонтажу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.