Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs AMD Ryzen 7 3750H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H і AMD Ryzen 7 3750H — це процесори для ноутбуків, що представляють різні покоління та архітектури. Перший вийшов у грудні 2024 року, другий — на початку 2019-го. Незважаючи на різницю у віці, обидва орієнтовані на продуктивні завдання, але Ultra 9 285H демонструє значно вищі результати в бенчмарках, особливо в багатопотокових навантаженнях. Давайте детально розберемо, чим вони відрізняються.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H значно перевершує AMD Ryzen 7 3750H майже за всіма показниками. Він пропонує більш ніж удвічі вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2665 проти 1125) та майже вп'ятеро вищу багатопотокову (15330 проти 3303). У Cinebench R23 багатоядерний результат Ultra 9 285H (20391) у 5 разів вищий, ніж у Ryzen 7 3750H (4081). Якщо ви шукаєте сучасний процесор для роботи, творчості чи ігор, Intel Core Ultra 9 285H — очевидний вибір. Однак Ryzen 7 3750H може бути бюджетним варіантом для базових завдань.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Intel Core Ultra 9 285H має значно вищі показники в одно- та багатопотокових тестах. Наприклад, у Geekbench 6 багатоядерний результат Ultra 9 285H (15330) майже в 4,6 раза вищий, ніж у Ryzen 7 3750H (3303).
  • Бенчмарки: У Cinebench R23 багатоядерний результат Intel Core Ultra 9 285H (20391) у 5 разів вищий, ніж у AMD Ryzen 7 3750H (4081). Однопотоковий результат також удвічі вищий (1908 проти 904).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали однаковий бал за енергоефективність (100), що свідчить про хорошу оптимізацію в обох випадках, хоча Ultra 9 285H значно потужніший.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 7 3750H має перевагу в інтегрованій графіці (17 балів проти 0), що може бути корисним для легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 9 285H вийшов у грудні 2024 року, тоді як AMD Ryzen 7 3750H — у січні 2019 року. Це пояснює значну різницю в продуктивності на користь новішої моделі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 904
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 4081

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 278.9 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 24.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 77 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 108.3 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 101.8 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 14 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 29 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 5.82 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 1125
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 3303

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 грудня 2024 6 січня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen+ (Picasso)
Номер моделі 285H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics Radeon RX Vega 10

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 6 8
Частота 3.7 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 4
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 23x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Кеш 1-го рівня Немає даних 96КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 12-35 Вт
Сокет FCLGA-1851 FP5
Критична температура 105°C 105°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Radeon RX Vega 10
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1400 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 640
TMUs Немає даних 40
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 10
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,79 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2400
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 35,76 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 12
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 3750H

PassMark

Integer math Немає даних 28.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 14.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 17M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 13.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 7.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 113.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 430 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 4.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2079
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 8096

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи AMD Ryzen 7 3750H?

Intel Core Ultra 9 285H значно кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності, що критично для ігор. Однак для ігор без дискретної відеокарти AMD Ryzen 7 3750H має кращу інтегровану графіку.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 3750H у 2025 році?

AMD Ryzen 7 3750H застарів і значно поступається сучасним процесорам. Його можна розглядати лише для базових завдань або як бюджетний варіант, але для продуктивної роботи він не підходить.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), тому вони приблизно рівні за цим параметром. Однак Intel Core Ultra 9 285H забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання.

Чи підходить Intel Core Ultra 9 285H для відеомонтажу?

Так, Intel Core Ultra 9 285H чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 20391) та швидкості обробки зображень (137,6 зображень/с).

Який процесор кращий для роботи з архівами?

Intel Core Ultra 9 285H значно швидше стискає файли (1330 MB/с проти 278,9 MB/с у AMD Ryzen 7 3750H), тому він кращий для роботи з великими архівами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.