Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs AMD Ryzen 7 3800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та AMD Ryzen 7 3800X — це процесори, що належать до різних поколінь та платформ. Перший — це сучасний мобільний чип для ноутбуків (2024 рік), другий — десктопний процесор для настільних ПК (2019 рік). Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки нові мобільні рішення Intel випереджають старі десктопні моделі AMD в одно- та багатопотокових завданнях, а також у енергоефективності.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H значно випереджає AMD Ryzen 7 3800X за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2665 проти 1781) та багатопотоковою (15330 проти 8592). У Cinebench R23 перевага Intel також суттєва: 1908 проти 1346 в одноядерному та 20391 проти 13848 у багатоядерному тесті. За енергоефективністю обидва мають однаковий показник (100), але Intel є мобільним рішенням, що робить його більш універсальним. Для сучасних ігор та робочих завдань Core Ultra 9 285H — кращий вибір, якщо вам потрібна мобільність, тоді як Ryzen 7 3800X залишається гідним варіантом для десктопу.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 9 285H має значно вищий показник (72 бали) проти AMD Ryzen 7 3800X (50 балів), що забезпечує кращу швидкодію в більшості додатків.
  • Багатопотокова продуктивність: Intel також лідирує (36 балів проти 21), що підтверджується тестами Cinebench R23 (20391 проти 13848).
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 7 3800X має кращий показник (31 бал) порівняно з Intel (0 балів), що може бути корисним для систем без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та платформа: Intel Core Ultra 9 285H вийшов у грудні 2024 року як мобільний процесор, тоді як AMD Ryzen 7 3800X — десктопний чип 2019 року.
  • Тести обробки даних: Intel значно швидший у стисненні файлів (1330 MB/s проти 702 MB/s), компіляції Clang (112.6 Klines/s проти 77.2 Klines/s) та обробці фото (137.6 images/s проти 61.6 images/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1346
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 13848

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 702 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 77.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 162.7 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 270.6 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 150.7 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 61.6 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 17.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 1781
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 8592

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 грудня 2024 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Немає даних
Номер моделі 285H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 6 16
Частота 3.7 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 39x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 105 Вт
Сокет FCLGA-1851 AM4
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 16
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 3800X

PassMark

Integer math Немає даних 67.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 39.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 105M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 33M Strings/sec
Data encryption Немає даних 19.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 305.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 1234 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 20.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2717
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 23142

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи AMD Ryzen 7 3800X?

Intel Core Ultra 9 285H забезпечує вищу однопотокову продуктивність (2665 проти 1781 у Geekbench 6), що важливо для ігор. Однак AMD Ryzen 7 3800X має інтегровану графіку, що може бути плюсом для бюджетних збірок.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 3800X у 2025 році?

AMD Ryzen 7 3800X все ще може впоратися з більшістю завдань, але він значно поступається сучасним процесорам за продуктивністю. Для нових збірок краще розглянути більш актуальні моделі.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core Ultra 9 285H є мобільним чипом, що зазвичай споживає менше енергії в ноутбуках порівняно з десктопним Ryzen 7 3800X.

Для яких завдань краще підходить Intel Core Ultra 9 285H?

Intel Core Ultra 9 285H чудово підходить для роботи з відео, фото, компіляції коду та багатозадачності завдяки високій багатопотоковій продуктивності (20391 балів у Cinebench R23).

Чи можна порівнювати мобільний та десктопний процесори?

Так, порівняння показує, що сучасний мобільний Intel Core Ultra 9 285H значно випереджає старий десктопний AMD Ryzen 7 3800X, що свідчить про прогрес у мобільних чипах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.