Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs AMD Ryzen 7 7700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та AMD Ryzen 7 7700 — це два потужних процесори, які змагаються за увагу користувачів, що шукають високу продуктивність для роботи та розваг. Перший представляє нове покоління мобільних чипів Intel з акцентом на енергоефективність, тоді як другий — це перевірений настільний CPU від AMD з відмінною однопотоковою швидкістю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати тестів і сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищому результату Cinebench R23 (багатоядерний) — 20391 проти 18760 у Ryzen 7 7700, а також пропонує кращу енергоефективність. Однак AMD Ryzen 7 7700 демонструє перевагу в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2918 проти 2665) і має інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор без дискретної відеокарти. Якщо вам потрібен мобільний процесор для роботи з важкими додатками — обирайте Intel, а для настільного ПК з акцентом на ігри — AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 9 285H має вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (20391 балів) порівняно з AMD Ryzen 7 7700 (18760 балів), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • AMD Ryzen 7 7700 перевершує Intel в однопотокових тестах Geekbench 6 (2918 проти 2665), що важливо для ігор та швидкодії в повсякденних задачах.
  • Intel Core Ultra 9 285H є мобільним процесором (випущений у грудні 2024), тоді як AMD Ryzen 7 7700 — настільний CPU (січень 2023), що визначає їхнє цільове призначення.
  • AMD Ryzen 7 7700 має значно кращу інтегровану графіку (47 балів проти 0), що дозволяє запускати ігри без дискретної відеокарти.
  • Intel показує вищу швидкість обробки PDF (465.5 Mpixels/sec) та фото (137.6 images/sec), тоді як AMD лідирує у файловій компресії (1630 MB/sec) та трасуванні променів (25.5 Mpixels/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1930
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 18760

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 123.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 317.5 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 441.8 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 305.3 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 68.9 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 115.5 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 2918
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 15543

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 грудня 2024 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 285H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 6 16
Частота 3.7 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 5,3 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 38x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Сокет FCLGA-1851 AM5
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 28
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 7700

PassMark

Integer math Немає даних 111.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 66.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 176M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 47.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 24.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 408.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 1991 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 30.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4063
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 34624

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи AMD Ryzen 7 7700?

AMD Ryzen 7 7700 краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та наявності інтегрованої графіки, що дозволяє грати без дискретної відеокарти.

Чи можна використовувати Intel Core Ultra 9 285H у настільному ПК?

Intel Core Ultra 9 285H — це мобільний процесор, призначений для ноутбуків. Для настільного ПК краще обрати AMD Ryzen 7 7700, який має відповідний сокет і форм-фактор.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Core Ultra 9 285H, як мобільний чип, зазвичай оптимізований для меншого енергоспоживання в ноутбуках.

Що таке Cinebench R23 і чому ці результати важливі?

Cinebench R23 — це тест продуктивності, який вимірює швидкість процесора в одно- та багатопотокових завданнях. Вищі бали вказують на кращу продуктивність у рендерингу та інших ресурсомістких задачах.

Який процесор краще для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 9 285H показує кращі результати в обробці фото (137.6 images/sec) та PDF (465.5 Mpixels/sec), тому він може бути кращим вибором для професійної роботи з медіа.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.