Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs AMD Ryzen 7 7735HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та AMD Ryzen 7 7735HS — це два потужні процесори для сучасних ноутбуків, що представляють різні покоління та архітектури. Intel вийшов у грудні 2024 року, тоді як AMD дебютував на початку 2023-го. Обидва CPU пропонують високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, а також за можливостями вбудованої графіки. Детальне порівняння допоможе визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H випереджає AMD Ryzen 7 7735HS за однопотоковою продуктивністю (72 бали проти 58) та багатопотоковою (36 проти 23), що підтверджують тести Cinebench R23 (1908 vs 1546 одноядерний, 20391 vs 13598 багатоядерний) та Geekbench 6. Він також швидше обробляє файли, компілює код і рендерить PDF. Однак Ryzen 7 має помітну перевагу в інтегрованій графіці (34 бали проти 0), що робить його кращим вибором для легких ігор без дискретної відеокарти. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Intel, якщо універсальність із графікою — AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 9 285H значно швидший в одноядерних завданнях: Cinebench R23 — 1908 проти 1546, Geekbench 6 — 2665 проти 2123.
  • У багатоядерних тестах Intel також лідирує: Cinebench R23 — 20391 проти 13598, Geekbench 6 — 15330 проти 9969.
  • AMD Ryzen 7 7735HS має кращу інтегровану графіку (34 бали проти 0), що дозволяє запускати ігри без дискретної відеокарти.
  • Intel випереджає в компіляції коду (112.6 Klines/sec проти 70.9) та обробці PDF (465.5 Mpixels/sec проти 301.7).
  • AMD демонструє вищий результат у Passmark багатоядерному тесті (23942 проти відсутнього в Intel), що може свідчити про оптимізацію в певних сценаріях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1546
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 13598

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 1023.1 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 70.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 213.6 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 301.7 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 212.8 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 43.7 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 84.2 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 17.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 2123
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 9969

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 грудня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі 285H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics Radeon 680M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 6 16
Частота 3.7 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,75 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 32x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35-54 Вт
Сокет FCLGA-1851 FP7
Критична температура 105°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Radeon 680M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 3,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 7735HS

PassMark

Integer math Немає даних 88.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 49.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 61M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 31.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 19 GBytes/sec
Data compression Немає даних 302.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 1119 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 20.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3351
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 23942

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор — Intel Core Ultra 9 285H чи AMD Ryzen 7 7735HS?

Для ігор з дискретною відеокартою Intel Ultra 9 285H забезпечить вищу частоту кадрів завдяки кращій однопотоковій продуктивності. Без відеокарти AMD Ryzen 7 7735HS виграє завдяки потужнішій інтегрованій графіці.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому вони приблизно рівні за споживанням енергії. Вибір залежить від конкретної моделі ноутбука та налаштувань TDP.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core Ultra 9 285H у 2025 році?

Так, це свіжий процесор (грудень 2024) з високою продуктивністю в робочих завданнях. Він чудово підходить для професійної роботи, кодування та важких обчислень.

AMD Ryzen 7 7735HS застарів у 2025 році?

Ні, він залишається актуальним для більшості завдань. Його перевага — інтегрована графіка та хороша багатопотокова продуктивність, що робить його універсальним вибором для роботи та розваг.

Який процесор краще для відеомонтажу?

Intel Core Ultra 9 285H краще підходить для відеомонтажу завдяки вищій швидкості рендерингу (Ray tracing 21.7 Mpixels/sec проти 17.3) та компіляції. Однак AMD Ryzen 7 7735HS може бути достатнім для легших проектів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.