Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs AMD Ryzen 7 9800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та AMD Ryzen 7 9800X3D — це два сучасні процесори, що представляють різні підходи до обчислювальної потужності. Перший орієнтований на мобільні системи з акцентом на енергоефективність, тоді як другий — це десктопний гігант із технологією 3D V-Cache для максимальної ігрової продуктивності. В нашому порівнянні ми проаналізуємо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 9800X3D випереджає Intel Core Ultra 9 285H у більшості тестів: однопотокова продуктивність вища на 16%, багатопотокова — на 14%, а Geekbench 6 показує перевагу в 24% в одноядерному режимі. Він також демонструє кращі результати в обробці зображень, трасуванні променів та архівуванні файлів. Однак Intel Core Ultra 9 285H має перевагу в енергоефективності (обидва отримали 100 балів, але це важливіше для ноутбуків) і трохи швидше обробляє HTML5-сторінки. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для стаціонарного ПК — обирайте AMD, для мобільного використання з гідною швидкодією — Intel.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 9800X3D має вищий загальний рейтинг (69 балів) порівняно з Intel Core Ultra 9 285H (52 бали), що свідчить про кращу збалансованість характеристик.
  • Однопотокова продуктивність AMD вища на 16% (84 бали проти 72), що критично для ігор та більшості повсякденних завдань.
  • У багатопотокових тестах (Cinebench R23, Geekbench 6) AMD лідирує з відривом 14-24%, що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • AMD Ryzen 7 9800X3D значно швидше стискає файли (1730 MB/s проти 1330 MB/s) та компілює код (140.3 Klines/s проти 112.6 Klines/s).
  • Intel Core Ultra 9 285H перевершує AMD у швидкості обробки HTML5-сторінок (386.2 pages/s проти 356.9 pages/s), що може бути корисним для веб-розробки.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 2073
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 23334

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 1730 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 140.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 509 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 337 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 90.4 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 135.2 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 29.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 3315
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 18350

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 грудня 2024 31 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen 5 (Granite Ridge)
Номер моделі 285H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics Radeon Graphics

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 6 16
Частота 3.7 ГГц 4,7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 5,2 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 47x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 120 Вт
Сокет FCLGA-1851 AM5
Критична температура 105°C 95°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Radeon Graphics
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-5600
Макс. розмір 192 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 28
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 9800X3D

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи AMD Ryzen 7 9800X3D?

AMD Ryzen 7 9800X3D є кращим вибором для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (84 бали проти 72) та технології 3D V-Cache, яка покращує швидкодію в ігрових сценаріях.

Чи підходить Intel Core Ultra 9 285H для ноутбука?

Так, Intel Core Ultra 9 285H створений для мобільних систем і має високу енергоефективність (100 балів), що забезпечує тривалу автономність при гідній продуктивності.

Який процесор швидше в рендерингу та відеомонтажі?

AMD Ryzen 7 9800X3D випереджає Intel у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 23334 проти 20391, а Geekbench 6 багатоядерний — 18350 проти 15330.

Чи мають ці процесори інтегровану графіку?

Так, обидва мають інтегровану графіку, але AMD Ryzen 7 9800X3D отримав 50 балів за цей параметр, тоді як Intel Core Ultra 9 285H — 0 балів, що свідчить про слабшу вбудовану графіку в Intel.

Який процесор краще підходить для роботи з великими файлами?

AMD Ryzen 7 9800X3D значно швидше стискає файли (1730 MB/s проти 1330 MB/s) та обробляє PDF (509 Mpixels/s проти 465.5 Mpixels/s), тому він кращий для архівації та документообігу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.