Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs AMD Ryzen 7 Pro 6850U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Intel Core Ultra 9 285H та AMD Ryzen 7 Pro 6850U — це протистояння свіжого рішення 2024 року та перевіреного часом чипа для бізнес-ноутбуків. Обидва процесори отримали однаковий загальний рейтинг 52 бали, але розкривають потенціал у різних сценаріях. Core Ultra 9 285H вийшов у грудні 2024 року та орієнтований на високу однопотокову та багатопотокову продуктивність, тоді як Ryzen 7 Pro 6850U (квітень 2022) робить ставку на енергоефективність та інтегровану графіку. Розберімо, який із них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H значно випереджає AMD Ryzen 7 Pro 6850U за сирими обчислювальними показниками: у Cinebench R23 багатоядерний результат вищий на 103% (20391 проти 10032), а в Geekbench 6 однопотокова перевага становить 30% (2665 проти 2044). Однак Ryzen 7 Pro 6850U має кращу інтегровану графіку (31 бал проти 0) і демонструє гідну енергоефективність. Якщо вам потрібна максимальна швидкість для рендерингу, компіляції або роботи з великими файлами — обирайте Intel. Для офісних завдань, де важливі автономність і графіка без дискретної карти, AMD залишається надійним варіантом.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 9 285H набирає 20391 бал у Cinebench R23, що вдвічі більше, ніж 10032 у AMD Ryzen 7 Pro 6850U.
  • Однопотокова швидкість: Ultra 9 285H лідирує в Geekbench 6 (2665 проти 2044) та Cinebench R23 (1908 проти 1493), забезпечуючи швидшу реакцію в повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 Pro 6850U має перевагу з оцінкою 31 бал, тоді як у Intel цей показник дорівнює 0 — для ігор без дискретної відеокарти AMD кращий.
  • Робота з файлами та компіляція: Intel обробляє архіви зі швидкістю 1330 MB/sec (AMD — 953.7 MB/sec) і компілює 112.6 Klines/sec проти 64.7 Klines/sec у конкурента.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 9 285H вийшов у грудні 2024 року, тоді як AMD Ryzen 7 Pro 6850U дебютував у квітні 2022 — новіша архітектура дає Intel перевагу в технологіях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1493
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 10032

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 953.7 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 64.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 184.5 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 260 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 203.6 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 37.3 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 69.1 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 13.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 2044
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 8517

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 грудня 2024 20 квітня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі 285H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics Radeon 680M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 6 16
Частота 3.7 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 27x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-28 Вт
Сокет FCLGA-1851 FP7
Критична температура 105°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics AMD Radeon 680M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 3,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 Pro 6850U

PassMark

Integer math Немає даних 80.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 43.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 57M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 26.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 16.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 250.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 997 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 16.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3235
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 20799

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи AMD Ryzen 7 Pro 6850U?

AMD Ryzen 7 Pro 6850U має кращу інтегровану графіку (31 бал), тому для ігор без дискретної карти він вигідніший. Однак з потужною відеокартою Intel Ultra 9 285H забезпечить вищий FPS завдяки швидшому CPU.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 9 285H у 2025 році?

Так, це один із найпродуктивніших процесорів для ноутбуків на момент виходу. Він чудово підходить для рендерингу, програмування та важких робочих навантажень, випереджаючи Ryzen 7 Pro 6850U за більшістю бенчмарків.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100 балів. Однак Ryzen 7 Pro 6850U споживає менше енергії в реальних сценаріях завдяки старішому техпроцесу, що може подовжити автономність ноутбука.

Чи підходить AMD Ryzen 7 Pro 6850U для професійної роботи?

Так, він добре справляється з офісними завданнями, текстовими процесами (203.6 pages/sec) та базовою обробкою фото. Для складних обчислень, як-от компіляція чи рендеринг, Intel Ultra 9 285H значно потужніший.

Який процесор кращий для багатозадачності?

Intel Core Ultra 9 285H забезпечує вдвічі вищу багатопотокову продуктивність (20391 проти 10032 у Cinebench R23), тому він краще впорається з одночасним запуском важких додатків, віртуалізацією та потоковою обробкою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.