Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs AMD Ryzen 9 5900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H і AMD Ryzen 9 5900X — це два потужні процесори, які належать до різних поколінь та архітектур. Перший вийшов у грудні 2024 року і орієнтований на мобільні системи, тоді як другий — десктопний флагман 2020 року. Незважаючи на різницю у призначенні, обидва CPU здатні забезпечити високу продуктивність у робочих та ігрових завданнях. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H випереджає AMD Ryzen 9 5900X в однопотокових тестах (Cinebench R23: 1908 проти 1568, Geekbench 6: 2665 проти 2263) та демонструє кращу швидкість у роботі з браузером, PDF і фото. Однак Ryzen 9 5900X має вищий результат у Clang compilation (126 проти 112.6 Klines/sec) та Ray tracing (31.5 проти 21.7 Mpixels/sec). Загальний рейтинг AMD (61) перевищує Intel (52), але варто врахувати, що 285H — мобільний чип, тоді як 5900X — десктопний. Для ноутбуків обирайте Intel, для стаціонарного ПК — AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 9 285H має значно вищу однопотокову продуктивність: 1908 проти 1568 балів у Cinebench R23 (одноядерний) та 2665 проти 2263 у Geekbench 6 (одноядерний).
  • AMD Ryzen 9 5900X випереджає Intel у багатопотокових завданнях, пов'язаних із компіляцією (126 vs 112.6 Klines/sec) та трасуванням променів (31.5 vs 21.7 Mpixels/sec).
  • Intel Core Ultra 9 285H швидше обробляє веб-сторінки (386.2 vs 217.8 pages/sec), PDF (465.5 vs 362 Mpixels/sec) та фото (137.6 vs 85.1 images/sec).
  • AMD Ryzen 9 5900X має вищий загальний рейтинг (61 проти 52) і кращий показник у Passmark CPU (багатоядерний) — 39115 балів (дані відсутні для Intel).
  • Intel Core Ultra 9 285H — мобільний процесор (2024), а AMD Ryzen 9 5900X — десктопний (2020), що впливає на сферу застосування та енергоспоживання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1568
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 20634

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 1170 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 126 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 217.8 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 362 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 232 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 38.7 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 85.1 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 31.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 2263
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 12701

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 грудня 2024 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі 285H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics Немає

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 6 24
Частота 3.7 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 37x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 105 Вт
Сокет FCLGA-1851 AM4
Критична температура 105°C 90°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 5900X

PassMark

Integer math Немає даних 142.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 77.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 256M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 51.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 31.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 501.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 2008 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 33.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3469
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 39115

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи AMD Ryzen 9 5900X?

Intel Core Ultra 9 285H має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для більшості ігор. Однак AMD Ryzen 9 5900X краще справляється з трасуванням променів. Вибір залежить від конкретних ігор та налаштувань.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але варто враховувати різницю в призначенні: Intel Core Ultra 9 285H встановлюється в ноутбуки, а AMD Ryzen 9 5900X — у стаціонарні ПК. Для мобільності обирайте Intel, для максимальної потужності — AMD.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів за нашими даними). Однак Intel Core Ultra 9 285H — мобільний чип, який зазвичай споживає менше енергії, ніж десктопний Ryzen 9 5900X.

Який процесор краще підходить для роботи з фото та відео?

Intel Core Ultra 9 285H швидше обробляє фото (137.6 проти 85.1 images/sec) та PDF (465.5 проти 362 Mpixels/sec), тому він краще підходить для графічних завдань. AMD Ryzen 9 5900X виграє в компіляції та трасуванні променів.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 9 285H у 2025 році?

Так, це свіжий процесор 2024 року з високою однопотоковою продуктивністю та енергоефективністю. Він ідеально підходить для сучасних ноутбуків, де потрібна швидка робота з вебом, фото та офісними завданнями.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.