Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs AMD Ryzen 9 7900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та AMD Ryzen 9 7900 — два потужних процесори, що належать до різних сегментів. Перший — мобільний чип Intel з архітектурою Meteor Lake, випущений у грудні 2024 року. Другий — десктопний AMD Ryzen 9 на архітектурі Zen 4, що з'явився на ринку в січні 2023 року. Обидва демонструють високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за багатопотоковою продуктивністю та інтегрованою графікою. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900 випереджає Intel Core Ultra 9 285H за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 24444 проти 20391) та однопотоковою (Geekbench 6 одноядерний: 2947 проти 2665). Він також має кращу інтегровану графіку (62 бали проти 0) та вищий загальний рейтинг (70 проти 52). Однак Intel Core Ultra 9 285H пропонує вищу енергоефективність (100 балів в обох) та трохи кращу продуктивність у браузерних тестах (HTML5: 386.2 проти 341.4 сторінок/сек). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для робочих станцій або ігор, обирайте AMD Ryzen 9 7900. Для мобільних пристроїв з акцентом на енергоефективність — Intel Core Ultra 9 285H.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 7900 значно потужніший у багатоядерних завданнях — Cinebench R23 багатоядерний 24444 проти 20391 у Intel, а також Geekbench 6 багатоядерний 17401 проти 15330.
  • Однопотокова продуктивність: AMD лідирує в одноядерних тестах: Geekbench 6 одноядерний 2947 проти 2665, Cinebench R23 одноядерний 1959 проти 1908.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 9 7900 має вбудоване графічне ядро з рейтингом 62, тоді як Intel Core Ultra 9 285H отримав 0 балів — для ігор без дискретної відеокарти AMD кращий.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але Intel Core Ultra 9 285H споживає менше енергії завдяки мобільному дизайну, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Дата виходу та платформа: Intel Core Ultra 9 285H вийшов у грудні 2024 року як мобільний чип, тоді як AMD Ryzen 9 7900 — десктопний процесор січня 2023 року, що впливає на сумісність і сценарії використання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1959
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 24444

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 149.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 341.4 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 481.5 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 70.3 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 119.8 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 31 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 2947
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 17401

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 грудня 2024 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 285H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 6 24
Частота 3.7 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 37x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Сокет FCLGA-1851 AM5
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 28
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 7900

PassMark

Integer math Немає даних 167.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 99.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 381M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 68.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 35.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 586 MBytes/sec
Physics Немає даних 3085 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 42.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4150
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 48844

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи AMD Ryzen 9 7900?

AMD Ryzen 9 7900 кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та наявності інтегрованої графіки, що дозволяє запускати ігри без дискретної відеокарти. Intel Core Ultra 9 285H більше підходить для мобільних пристроїв.

Чи варто обирати Intel Core Ultra 9 285H для робочої станції?

Ні, для робочої станції краще підійде AMD Ryzen 9 7900, оскільки він має вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний 24444) та краще справляється з відеомонтажем, рендерингом і компіляцією.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний рейтинг енергоефективності 100, але Intel Core Ultra 9 285H споживає менше енергії завдяки мобільному дизайну, що робить його кращим вибором для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але варто враховувати різні сценарії використання: Intel Core Ultra 9 285H призначений для ноутбуків, а AMD Ryzen 9 7900 — для стаціонарних ПК. Для максимальної продуктивності на робочому столі обирайте AMD.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 7900 має значно кращу інтегровану графіку (рейтинг 62), що дозволяє запускати прості ігри та відео без дискретної відеокарти. Intel Core Ultra 9 285H отримав 0 балів за цим параметром.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.