Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs Apple M1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та Apple M1 — два потужні процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Перший — це новітній мобільний чип Intel 2024 року з гібридною архітектурою, орієнтований на високу багатопотокову продуктивність. Другий — революційний ARM-процесор Apple 2020 року, який задав нові стандарти енергоефективності в лінійці Mac. Порівняймо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H значно випереджає Apple M1 у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 20391 проти 7800, Geekbench 6 багатоядерний — 15330 проти 8765. Він також швидший в одноядерних тестах (2665 проти 2383 у Geekbench 6) та у більшості реальних сценаріїв: компіляція, обробка фото, рендеринг. Однак Apple M1 демонструє чудову енергоефективність (обидва мають 100 балів за цим параметром) і залишається гідним вибором для ноутбуків Mac, де важлива автономність. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Intel Core Ultra 9 285H.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 9 285H має майже в 2.6 рази вищий результат у Cinebench R23 багатоядерний (20391 проти 7800) та в 1.75 рази у Geekbench 6 багатоядерний (15330 проти 8765).
  • Однопотокова продуктивність: Intel випереджає Apple M1 на ~12% у Geekbench 6 одноядерний (2665 проти 2383) та на ~26% у Cinebench R23 одноядерний (1908 проти 1514).
  • Швидкість обробки даних: Intel Ultra 9 285H значно швидший у компіляції Clang (112.6 Klines/sec проти 71.3), стисненні файлів (1330 MB/sec проти 936.1) та рендерингу PDF (465.5 Mpixels/sec проти 241.1).
  • Графіка та мультимедіа: Intel Ultra 9 285H має вдвічі вищу продуктивність у трасуванні променів (21.7 Mpixels/sec проти 9.28) та обробці фото (137.6 images/sec проти 79.9).
  • Дата виходу та платформа: Intel Core Ultra 9 285H вийшов у грудні 2024 року і призначений для Windows-ноутбуків, тоді як Apple M1 (листопад 2020) — це ARM-чип виключно для Mac.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1514
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 7800

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 936.1 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 71.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 204.8 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 241.1 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 242.5 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 34.8 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 79.9 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 9.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 2383
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 8765

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 грудня 2024 20 листопада 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Arrow Lake Apple M1
Номер моделі 285H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics Apple M1 GPU

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 6 4
Частота 3.7 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц Немає даних
Ядер 10 4
Потоковий 10 4
Частота 0 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 37x Немає даних
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Кеш 1-го рівня Немає даних 192КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 14 Вт
Сокет FCLGA-1851 Apple M-Socket
Критична температура 105°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 16 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Apple M1 GPU
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1278 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 1024
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 128
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 192 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 68,25 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

PassMark

Integer math Немає даних 33.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 35.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 141M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 21.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 8.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 169.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 1375 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3688
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 14155

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи Apple M1?

Intel Core Ultra 9 285H має вищу однопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку, що робить його більш придатним для ігор на Windows. Apple M1 також здатний запускати ігри, але через архітектурні обмеження та меншу кількість сумісних проєктів поступається.

Чи варто оновлюватися з Apple M1 на Intel Core Ultra 9 285H?

Якщо ви працюєте з важкими багатопотоковими завданнями (рендеринг, компіляція, відеомонтаж) і готові перейти на Windows — так, Intel Ultra 9 285H дасть суттєвий приріст продуктивності. Для повсякденних завдань та максимальної автономності M1 залишається чудовим варіантом.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак Apple M1 традиційно відомий своєю низькою тепловіддачею, що дозволяє MacBook працювати без вентилятора. Intel Ultra 9 285H, хоча й ефективний, потребує активного охолодження.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Intel Core Ultra 9 285H забезпечує вищу швидкість рендерингу та обробки відео завдяки кращим багатоядерним показникам. Apple M1 також добре справляється з відеомонтажем у Final Cut Pro, але в бенчмарках поступається Intel.

Чи можна порівнювати Intel Core Ultra 9 285H та Apple M1 за ціною?

Пряме порівняння ціни ускладнене, оскільки ці процесори встановлюються в різні платформи (Windows vs Mac). Intel Ultra 9 285H зазвичай використовується в дорогих ігрових та робочих ноутбуках, а Apple M1 — у MacBook Air/Pro. Вартість кінцевих пристроїв може бути подібною.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.