Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs Apple M1 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H (2024) та Apple M1 Pro (2021) — два потужні процесори для ноутбуків, які представляють різні архітектури. Перший — гібридний чип Intel з новітніми ядрами, другий — ARM-система Apple з доведеною енергоефективністю. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність у синтетичних тестах, енергоспоживання та реальні сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H випереджає Apple M1 Pro за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю в більшості бенчмарків (Cinebench R23, Geekbench 6). Він також демонструє вищу швидкість у задачах компіляції, обробки зображень і трасування променів. Однак M1 Pro має кращу інтегровану графіку та може бути вигіднішим у завданнях, оптимізованих під архітектуру Apple. Вибір залежить від вашої екосистеми: Intel підійде для Windows-ноутбуків, а M1 Pro — для MacBook.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 9 285H має вищу однопотокову продуктивність: 2665 балів у Geekbench 6 проти 2328 у M1 Pro.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Intel набирає 20391 бал, тоді як M1 Pro — 12108 балів, що свідчить про перевагу Intel у важких обчисленнях.
  • Швидкість компіляції Clang у Intel (112.6 Klines/sec) значно вища, ніж у M1 Pro (82.4 Klines/sec).
  • Intel Ultra 9 285H краще справляється з трасуванням променів (21.7 Mpixels/sec проти 10.7 Mpixels/sec у M1 Pro).
  • Apple M1 Pro має кращу інтегровану графіку (34 бали проти 0 у Intel), що важливо для легких ігор та відеомонтажу без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1529
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 12108

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 82.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 249.1 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 271.3 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 246.4 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 102.5 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 2328
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 10305

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 грудня 2024 18 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Arrow Lake Apple M1
Номер моделі 285H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics Apple M1 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 6 8
Частота 3.7 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц Немає даних
Ядер 10 2
Потоковий 10 2
Частота 0 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 10
Кількість потоків 16 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 37x Немає даних
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Кеш 1-го рівня Немає даних 192КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 30 Вт
Сокет FCLGA-1851 Apple M-Socket
Критична температура 105°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 33,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Apple M1 Pro GPU (16-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1296 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 2048
TMUs Немає даних 128
ROPs Немає даних 64
Обчислювальні блоки Немає даних 256
TGP Немає даних 30 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 5,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

PassMark

Integer math Немає даних 46.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 64.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 274M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 32.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 274.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 2683 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3804
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 21864

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи Apple M1 Pro?

Intel Core Ultra 9 285H має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для більшості ігор. Однак M1 Pro має кращу інтегровану графіку, що може дати перевагу в іграх, оптимізованих під Apple Silicon.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Apple M1 Pro традиційно славиться низьким енергоспоживанням у реальних сценаріях завдяки ARM-архітектурі.

Чи варто оновлюватися з Apple M1 Pro на Intel Core Ultra 9 285H?

Якщо ви використовуєте Windows-програми або потребуєте максимальної продуктивності в багатопотокових задачах, Intel Ultra 9 285H буде кращим вибором. Для екосистеми Apple M1 Pro залишається актуальним.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Intel Ultra 9 285H швидше обробляє зображення (137.6 images/sec) і трасування променів, що може бути корисним у відеоредакторах. Однак M1 Pro має оптимізацію в Final Cut Pro.

Який процесор має вищу багатопотокову продуктивність?

Intel Core Ultra 9 285H значно випереджає M1 Pro: 20391 балів у Cinebench R23 проти 12108 балів, що робить його кращим для рендерингу та компіляції.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.