Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs Apple M2 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та Apple M2 Max — два потужні процесори, створені для різних екосистем. Перший дебютував у грудні 2024 року як мобільний чип для ноутбуків на Windows, другий — флагман Apple 2023 року для MacBook Pro. Обидва пропонують високу енергоефективність (100 балів у нашому рейтингу), але суттєво відрізняються за архітектурою, бенчмарками та сценаріями використання. Розберімо, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H випереджає M2 Max в однопотокових завданнях (Cinebench R23 одноядерний: 1908 проти 1625) та багатоядерній продуктивності (20391 проти 14767). Він також швидше обробляє PDF і текст. Натомість Apple M2 Max краще стискає файли (1690 MB/s проти 1330), компілює код (131.8 Klines/s) та має потужнішу інтегровану графіку (40 балів проти 0). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу чи моделювання — обирайте Intel. Для роботи з графікою, відео та енергоефективності в екосистемі Apple — M2 Max.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 9 285H має вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23: 1908 проти 1625), що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти ядра.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Intel набирає 20391 балів проти 14767 у M2 Max — різниця майже 38% на користь Intel.
  • Apple M2 Max демонструє кращу швидкість стиснення файлів (1690 MB/s проти 1330 MB/s) та компіляції коду (131.8 Klines/s проти 112.6 Klines/s).
  • Інтегрована графіка M2 Max отримала 40 балів у нашому рейтингу, тоді як Intel Ultra 9 285H — 0 балів, що робить Apple кращим вибором для відеомонтажу без дискретної відеокарти.
  • Intel швидше обробляє PDF (465.5 Mpixels/s проти 382.1) та текст (301.8 pages/s проти 272.7), але M2 Max лідирує в обробці фото (149.6 images/s проти 137.6).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1625
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 14767

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 131.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 368.6 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 382.1 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 54.1 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 149.6 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 2695
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 14891

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 грудня 2024 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Arrow Lake Apple M2
Номер моделі 285H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics Apple M2 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 6 8
Частота 3.7 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц Немає даних
Ядер 10 4
Потоковий 10 4
Частота 0 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 37x 35x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Кеш 1-го рівня Немає даних 192КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 50 Вт
Сокет FCLGA-1851 Apple M-Socket
Критична температура 105°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 67 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Apple M2 Max GPU (38-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1398 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 4864
TMUs Немає даних 304
ROPs Немає даних 152
Обчислювальні блоки Немає даних 608
TGP Немає даних 70 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 13,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

PassMark

Integer math Немає даних 58 GOps/sec
Floating point math Немає даних 73.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 361M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 41.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 337.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 3827 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4143
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 26633

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи Apple M2 Max?

Intel Core Ultra 9 285H має вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23: 1908 проти 1625), що важливо для більшості ігор. Однак M2 Max має потужнішу інтегровану графіку, що може бути корисним у графічно інтенсивних сценах без дискретної відеокарти.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність у нашому рейтингу, що свідчить про однаково високу економію енергії. Вибір залежить від оптимізації під конкретну операційну систему.

Який чип краще підходить для відеомонтажу?

Apple M2 Max має інтегровану графіку з рейтингом 40 балів, що дає перевагу у відеомонтажі. Intel Ultra 9 285H потребує дискретної відеокарти для аналогічних завдань.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 9 285H для роботи з кодом?

Так, Intel показує вищу багатоядерну продуктивність (20391 проти 14767 у Cinebench R23), що корисно для компіляції та паралельних обчислень. Однак M2 Max швидше компілює код (131.8 Klines/s проти 112.6).

Який процесор новіший і чи варто чекати на Intel?

Intel Core Ultra 9 285H вийшов у грудні 2024 року, тоді як Apple M2 Max — у січні 2023. Intel є свіжішим рішенням, але M2 Max залишається актуальним завдяки потужній графіці та екосистемі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.