Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs Intel Core i3 10110U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та Intel Core i3 10110U — це два процесори різних поколінь, які представляють абсолютно різні рівні продуктивності. Перший вийшов у грудні 2024 року і належить до преміальної серії Ultra, тоді як другий — це бюджетне рішення 2019 року. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: кількість ядер, частоти, результати синтетичних тестів та енергоспоживання, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H значно випереджає Intel Core i3 10110U за всіма показниками продуктивності. У багатопотокових завданнях він майже в 9 разів швидший (Cinebench R23: 20391 проти 2374), а в одноядерних — майже вдвічі (1908 проти 1034). Ultra 9 285H також демонструє кращу енергоефективність, незважаючи на вищу потужність, і має значно потужнішу інтегровану графіку. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для роботи, творчості або ігор — обирайте Ultra 9 285H. Core i3 10110U підійде хіба що для базових офісних завдань і веб-серфінгу.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 9 285H набирає 20391 бал у Cinebench R23, тоді як i3 10110U — лише 2374, що робить перший майже в 9 разів потужнішим.
  • Одноядерна продуктивність: Geekbench 6 показує 2665 балів у Ultra 9 285H проти 1240 у i3 10110U — різниця більш ніж удвічі на користь новішого процесора.
  • Інтегрована графіка: Ultra 9 285H має значно потужніше вбудоване відеоядро, що дозволяє запускати сучасні ігри та працювати з графікою, тоді як i3 10110U підходить лише для базових завдань.
  • Швидкість обробки даних: File compression у Ultra 9 285H становить 1330 MB/sec проти 163 MB/sec у i3 10110U — різниця в понад 8 разів.
  • Дата виходу: Ultra 9 285H вийшов у грудні 2024 року, а i3 10110U — у серпні 2019 року, що пояснює величезний розрив у технологіях та архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1034
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 2374

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 163 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 12.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 45.1 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 66.7 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 119 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 12.8 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 26.7 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 2.88 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 1240
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 2266

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 грудня 2024 21 серпня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Comet Lake
Номер моделі 285H i3-10110U
Інтегрована графіка Arc Graphics UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 6 2
Потоковий 6 4
Частота 3.7 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4.1 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 2
Кількість потоків 16 4
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 37x 21x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15 Вт
Сокет FCLGA-1851 BGA-1528
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Intel UHD Graphics 620
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1000 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 192
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2666
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 41,66 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 16
Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i3 10110U
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

PassMark

Integer math Немає даних 12.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 7.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 14M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 6.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 1.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 51 MBytes/sec
Physics Немає даних 300 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 3.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2192
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 3895

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи Intel Core i3 10110U?

Intel Core Ultra 9 285H значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці та вищій одноядерній продуктивності. Він здатен запускати сучасні ігри на низьких-середніх налаштуваннях, тоді як i3 10110U підходить лише для дуже старих або нетребувальних проєктів.

Чи варто купувати Intel Core i3 10110U у 2025 році?

Ні, цей процесор уже застарів. Його продуктивності вистачить лише для базових офісних завдань, перегляду веб-сторінок та відео. Для більш вимогливих сценаріїв краще обрати сучасніший варіант, як-от Intel Core Ultra 9 285H.

Який процесор енергоефективніший: Ultra 9 285H чи i3 10110U?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ultra 9 285H забезпечує значно вищу продуктивність на ват, що робить його більш ефективним для складних завдань.

Чи підходить Intel Core Ultra 9 285H для відеомонтажу та 3D-моделювання?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (20391 бал у Cinebench R23) та потужній графіці, Ultra 9 285H чудово справляється з відеомонтажем, рендерингом та 3D-моделюванням. i3 10110U для таких завдань не підходить.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 9 285H має значно потужніше вбудоване відеоядро (показник інтегрованої графіки 0 у i3 10110U проти значно вищого в Ultra 9 285H), що дозволяє запускати ігри та працювати з графікою без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.