Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs Intel Core i3 13100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H і Intel Core i3 13100 — це два процесори різних класів, призначені для різних завдань. Перший — мобільний чип для продуктивних ноутбуків, випущений у грудні 2024 року, тоді як другий — настільний бюджетний процесор для офісних та домашніх ПК, що з’явився на початку 2023-го. Попри однаковий загальний рейтинг (52 бали), їхні характеристики кардинально відрізняються: Ultra 9 285H демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність, а i3 13100 може бути цікавішим для збірки стаціонарного комп’ютера з обмеженим бюджетом.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H — це потужний мобільний процесор, який майже вдвічі випереджає i3 13100 у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 20391 проти 8636 балів). Він також швидший в однопотокових тестах (1908 проти 1680) та обробці файлів (1330 MB/s проти 678 MB/s). Однак i3 13100 — настільний чип, який можна встановити в ПК з дискретною графікою, тоді як Ultra 9 285H призначений виключно для ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у мобільному форматі — обирайте Ultra 9 285H. Для стаціонарного бюджетного ПК краще підійде Core i3 13100.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 9 285H значно потужніший у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 (багатоядерний) — 20391 проти 8636 балів у i3 13100.
  • Ultra 9 285H має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) — 2665 проти 2295 балів у конкурента.
  • Core i3 13100 — настільний процесор, тоді як Ultra 9 285H — виключно мобільний (для ноутбуків).
  • Ultra 9 285H вийшов у грудні 2024 року, а i3 13100 — у січні 2023-го, що робить перший значно новішим.
  • У тесті File compression Ultra 9 285H майже вдвічі швидший: 1330 MB/s проти 678 MB/s у i3 13100.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1680
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 8636

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 678.2 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 50.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 174.1 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 219.2 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 230.8 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 41.3 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 78.1 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 11.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 2295
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 7971

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 грудня 2024 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Raptor Lake
Номер моделі 285H i3-13100
Інтегрована графіка Arc Graphics UHD Graphics 730

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 6 8
Частота 3.7 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 4
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 34x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 60 Вт
Сокет FCLGA-1851 LGA-1700
Критична температура 105°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 89 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Intel UHD Graphics 730
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1500 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 192
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,58 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 20
Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i3 13100

PassMark

Integer math Немає даних 40.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 31.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 52M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 15.4M Strings/sec
Data encryption Немає даних 7.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 158.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 859 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 10.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3381
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 13427

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Для ігор важлива однопотокова продуктивність, де Ultra 9 285H має перевагу (1908 проти 1680 балів у Cinebench R23). Однак i3 13100 можна встановити в ПК з потужною відеокартою, що дасть кращий ігровий досвід.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори?

Так, але слід враховувати різне призначення: Ultra 9 285H — для ноутбуків, i3 13100 — для стаціонарних ПК. У багатопотокових завданнях Ultra 9 значно потужніший.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ultra 9 285H — мобільний чип, оптимізований для роботи від акумулятора, тоді як i3 13100 споживає більше в настільному форматі.

Чи варто купувати i3 13100 у 2025 році?

Для бюджетного офісного ПК або домашнього комп’ютера i3 13100 залишається актуальним. Але якщо потрібна висока продуктивність у багатозадачності, краще обрати новіший Ultra 9 285H.

Який процесор краще для роботи з відео та фото?

Ultra 9 285H значно швидший: обробка фото (137,6 проти 78,1 зображень/с) та PDF (465,5 проти 219,2 Mpixels/с). Він краще підходить для професійних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.