Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs Intel Core i3 14100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та Intel Core i3 14100 — два сучасні процесори Intel, що представляють різні сегменти: мобільний Ultra 9 285H (грудень 2024) і настільний Core i3 14100 (січень 2024). Незважаючи на різне призначення, обидві моделі демонструють високу енергоефективність (100 балів). У цьому порівнянні ми проаналізуємо ключові відмінності в багатопотоковій продуктивності, інтегрованій графіці та результатах бенчмарків, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H значно випереджає Core i3 14100 у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 20391 проти 9112, Geekbench 6 багатоядерний — 15330 проти 9300. Він також швидше обробляє файли (1330 MB/s проти 951.7 MB/s) та компілює код (112.6 Klines/s проти 53.9 Klines/s). Однак Core i3 14100 пропонує кращу інтегровану графіку (29 балів проти 0) і трохи вищий загальний рейтинг (54 проти 52). Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова продуктивність у ноутбуці — обирайте Ultra 9 285H. Для настільного ПК з акцентом на графіку — Core i3 14100.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 9 285H має 36 балів, тоді як Core i3 14100 — лише 20 балів, що підтверджується тестами Cinebench R23 (20391 vs 9112) та Geekbench 6 (15330 vs 9300).
  • Інтегрована графіка: Core i3 14100 отримав 29 балів за вбудоване відео, тоді як Ultra 9 285H — 0 балів, що робить i3 кращим вибором для систем без дискретної відеокарти.
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 9 285H трохи швидший (72 бали проти 68), що підтверджується Cinebench R23 одноядерний (1908 vs 1789) та Geekbench 6 (2665 vs 2514).
  • Швидкість обробки даних: Ultra 9 285H значно швидше стискає файли (1330 MB/s проти 951.7 MB/s), обробляє PDF (465.5 vs 247.3 Mpixels/s) та виконує трасування променів (21.7 vs 12.3 Mpixels/s).
  • Дата виходу та призначення: Ultra 9 285H вийшов у грудні 2024 року і призначений для мобільних пристроїв, тоді як Core i3 14100 — січень 2024, настільний процесор.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1789
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 9112

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 951.7 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 53.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 218.5 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 247.3 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 245.9 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 45.7 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 106.1 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 12.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 2514
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 9300

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 грудня 2024 9 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Raptor Lake Refresh
Номер моделі 285H i3-14100
Інтегрована графіка Arc Graphics UHD Graphics 730

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 6 8
Частота 3.7 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 4
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 35x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 60 Вт
Сокет FCLGA-1851 LGA-1700
Критична температура 105°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 110 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Intel UHD Graphics 730
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1500 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 192
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,58 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 20
Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i3 14100

PassMark

Integer math Немає даних 45.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 35.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 58M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 16.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 8.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 175.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 1014 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3743
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 15050

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи Intel Core i3 14100?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність та інтегрована графіка. Core i3 14100 має кращу вбудовану графіку (29 балів), але Ultra 9 285H трохи швидший в одноядерних тестах. Однак для серйозних ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 9 285H для роботи з відео?

Так, Ultra 9 285H значно кращий для багатопотокових завдань, таких як рендеринг відео, завдяки вищим балам (36 проти 20) та швидкості обробки зображень (137.6 images/s проти 106.1 images/s).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають максимальний бал енергоефективності (100), тому вони однаково економні. Однак Ultra 9 285H — мобільний чип, який оптимізований для роботи в ноутбуках, тоді як Core i3 14100 — настільний.

Чи підходить Intel Core i3 14100 для офісних завдань?

Так, Core i3 14100 чудово справляється з офісними програмами, веб-серфінгом та текстовими завданнями (245.9 pages/s). Його інтегрована графіка також дозволяє працювати з двома моніторами без дискретної відеокарти.

Який процесор має вищий загальний рейтинг?

Intel Core i3 14100 має трохи вищий загальний рейтинг — 54 бали, тоді як Intel Core Ultra 9 285H — 52 бали. Це пов'язано з кращою інтегрованою графікою та збалансованістю i3.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.