Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs Intel Core i5 10310U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H і Intel Core i5 10310U — це процесори різних поколінь, які суттєво відрізняються за продуктивністю та архітектурою. Перший вийшов у грудні 2024 року та орієнтований на потужні ноутбуки, тоді як другий дебютував у 2020 для ультрабуків. Ми порівняли їх за ключовими бенчмарками, енергоспоживанням та реальними сценаріями використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H значно випереджає Intel Core i5 10310U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний у 6,6 раза вищий) та однопотоковою (у 1,8 раза). Він також швидше обробляє файли, компілює код та рендерить графіку. Однак Core i5 10310U має кращу інтегровану графіку (за нашими даними) і залишається енергоефективним для свого часу. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи чи творчості — обирайте Ultra 9 285H. Для базових офісних завдань і тривалої автономності i5 10310U все ще актуальний.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 9 285H набирає 20391 бал у Cinebench R23, а i5 10310U — лише 3094, що дає перевагу у 6,6 раза.
  • Однопотокова продуктивність: Geekbench 6 одноядерний показує 2665 проти 1436 — різниця у 1,85 раза на користь новішої моделі.
  • Швидкість компіляції: Clang compilation у Ultra 9 285H сягає 112,6 Klines/sec, тоді як i5 10310U — лише 20 Klines/sec, що в 5,6 раза повільніше.
  • Інтегрована графіка: за даними тестів, i5 10310U має кращий показник (17 балів) порівняно з Ultra 9 285H (0 балів), що може бути важливим для легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Ultra 9 285H вийшов у грудні 2024, а i5 10310U — у травні 2020, що пояснює значний розрив у технологіях та енергоефективності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1051
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 3094

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 294.6 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 20 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 92.9 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 111.6 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 120.5 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 19.6 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 40.7 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 4.89 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 1436
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 3675

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 грудня 2024 13 травня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Comet Lake
Номер моделі 285H i5-10310U
Інтегрована графіка Arc Graphics UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 6 8
Частота 3.7 ГГц 0.8-2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 4
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 8-22x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 10-25 Вт
Сокет FCLGA-1851 BGA-1528
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Intel UHD Graphics 620
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1150 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 192
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,44 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 45.8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 16
Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i5 10310U

PassMark

Integer math Немає даних 24 GOps/sec
Floating point math Немає даних 14.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 19M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 11M Strings/sec
Data encryption Немає даних 2.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 84.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 436 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 5.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2197
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 6438

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ultra 9 285H чи i5 10310U?

Для ігор з дискретною відеокартою Ultra 9 285H значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності. Однак i5 10310U має кращу інтегровану графіку, що може бути корисним для простих ігор без окремої відеокарти.

Чи варто купувати ноутбук з i5 10310U у 2025 році?

Для базових офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео — так, він все ще справляється. Але для роботи з відео, 3D-моделюванням або сучасними іграми краще обрати Ultra 9 285H.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів) за нашими даними. Однак Ultra 9 285H використовує новішу архітектуру, що дозволяє виконувати більше завдань за той самий час без значного збільшення енергоспоживання.

Чи підтримує Ultra 9 285H нові стандарти пам'яті та інтерфейсів?

Так, як процесор 2024 року він підтримує новітні стандарти DDR5 та PCIe 5.0, тоді як i5 10310U обмежений DDR4 та PCIe 3.0.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Ultra 9 285H значно швидше обробляє відео завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (у 6,6 раза в Cinebench). Він також швидше рендерить PDF та фото, що робить його кращим вибором для професійної роботи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.