Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs Intel Core i5 1230U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та Intel Core i5 1230U — два представники різних поколінь мобільних процесорів Intel. Перший вийшов у грудні 2024 року та належить до серії Ultra, орієнтованої на високу продуктивність у ноутбуках. Другий дебютував у лютому 2022 року як енергоефективне рішення для тонких та легких пристроїв. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в архітектурі, тестах та сценаріях використання, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H значно випереджає Intel Core i5 1230U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 20391 проти 5833) та однопотоковою швидкістю (Geekbench 6 одноядерний: 2665 проти 1714). Він також демонструє кращі результати в обробці зображень, компіляції коду та рендерингу. Водночас обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), що робить Core i5 1230U цікавим вибором для бюджетних ультрабуків, де не потрібна максимальна обчислювальна потужність. Якщо ваш пріоритет — продуктивність у ресурсомістких задачах, обирайте Core Ultra 9 285H.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Core Ultra 9 285H набирає 20391 бал у Cinebench R23, що майже в 3.5 рази вище за 5833 бали у Core i5 1230U.
  • Однопотокова швидкість: у Geekbench 6 одноядерний тест Ultra 9 285H отримує 2665 балів, тоді як Core i5 1230U — лише 1714 балів.
  • Обробка зображень та відео: Ultra 9 285H обробляє 137.6 зображень/сек проти 64.3 зображень/сек у Core i5 1230U, що вдвічі швидше.
  • Компіляція коду: Core Ultra 9 285H компілює 112.6 Klines/сек, а Core i5 1230U — лише 45 Klines/сек, що робить перший кращим вибором для розробників.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Core i5 1230U вийшов раніше та споживає менше енергії в базових сценаріях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1411
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 5833

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 730.2 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 45 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 170.9 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 188.7 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 184.9 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 21 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 64.3 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 9.73 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 1714
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 6571

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 грудня 2024 23 лютого 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Alder Lake
Номер моделі 285H i5-1230U
Інтегрована графіка Arc Graphics Iris Xe Graphics (80EU)

Процесор

Ядер 6 2
Потоковий 6 4
Частота 3.7 ГГц 1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 10 8
Потоковий 10 8
Частота 0 ГГц 0.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 16 10
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 10x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 9 Вт
Сокет FCLGA-1851 BGA-1781
Критична температура 105°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 29 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Intel Iris Xe Graphics (80EU)
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 850 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 640
TMUs Немає даних 40
ROPs Немає даних 20
Обчислювальні блоки Немає даних 80
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,09 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 14
Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i5 1230U

PassMark

Integer math Немає даних 38.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 25.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 55M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 13.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 7.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 114 MBytes/sec
Physics Немає даних 853 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 6.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2748
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 10977

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 9 285H має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для ігор. Однак обидва процесори покладаються на інтегровану графіку, тому для сучасних ігор краще обирати ноутбук з дискретною відеокартою.

Чи варто купувати Intel Core i5 1230U у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний процесор для офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео. Він забезпечує достатню продуктивність для повсякденного використання і має низьке енергоспоживання.

Який процесор швидше у рендерингу та відеомонтажі?

Intel Core Ultra 9 285H значно швидший завдяки вищій багатопотоковій продуктивності. Наприклад, у тесті Ray tracing він обробляє 21.7 Mpixels/сек проти 9.73 Mpixels/сек у Core i5 1230U.

Чи підтримують ці процесори новітні стандарти пам'яті?

Core Ultra 9 285H, випущений у 2024 році, підтримує новіші стандарти DDR5 та LPDDR5x, тоді як Core i5 1230U обмежений DDR4 та LPDDR5. Це впливає на загальну швидкодію системи.

Який процесор краще для ноутбука з тривалим часом автономної роботи?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності, але Core i5 1230U споживає менше енергії в легких задачах. Для максимальної автономності варто звернути увагу на моделі з Core i5 1230U.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.