Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs Intel Core i5 13500HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та Intel Core i5 13500HX — два сучасних процесори для ноутбуків, що представляють різні лінійки Intel. Ultra 9 285H (грудень 2024) орієнтований на високу енергоефективність та однопотокову продуктивність, тоді як i5 13500HX (січень 2023) пропонує збалансовані характеристики з акцентом на інтегровану графіку. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові відмінності, тести та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H виграє в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2665 проти 2403) та багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 20391 проти 18235), а також демонструє кращу енергоефективність. Водночас Intel Core i5 13500HX має вищий загальний рейтинг (59 проти 52) і помітно сильнішу інтегровану графіку (41 бал проти 0). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи або творчості — обирайте Ultra 9 285H. Для ігор або завдань, де важлива графіка без дискретної відеокарти, краще підійде i5 13500HX.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 9 285H значно швидший у багатопотокових тестах: Cinebench R23 багатоядерний — 20391 проти 18235 (на ~12% більше).
  • У Geekbench 6 Ultra 9 285H перевершує i5 13500HX як в одноядерному (2665 vs 2403), так і в багатоядерному режимі (15330 vs 11062).
  • Core i5 13500HX має інтегровану графіку з рейтингом 41 бал, тоді як у Ultra 9 285H цей показник дорівнює 0 — для графічних завдань без дискретної карти i5 кращий.
  • Ultra 9 285H значно ефективніший у роботі з файлами: стиснення 1330 MB/s проти 714 MB/s, а також у обробці фото (137.6 vs 73.2 зображень/с).
  • Core i5 13500HX випереджає Ultra 9 285H у трасуванні променів (25.6 vs 21.7 Mpixels/s) та має вищий загальний рейтинг (59 vs 52).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1855
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 18235

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 714 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 111.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 211.1 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 293.7 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 242.3 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 54.3 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 73.2 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 25.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 2403
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 11062

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 грудня 2024 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Raptor Lake
Номер моделі 285H i5-13500HX
Інтегрована графіка Arc Graphics UHD Graphics (16EU)

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 6 12
Частота 3.7 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 10 8
Потоковий 10 8
Частота 0 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 3.5 ГГц
Кількість ядер 16 14
Кількість потоків 16 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 25x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 45-55 Вт
Сокет FCLGA-1851 BGA-1964
Критична температура 105°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 157 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Intel UHD Graphics (16EU)
Частота GPU Немає даних 350 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1500 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 16
TGP Немає даних 6-15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 20
Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i5 13500HX

PassMark

Integer math Немає даних 103.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 76.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 106M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 40M Strings/sec
Data encryption Немає даних 21.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 373.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 1783 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 22.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3658
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 30444

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи Intel Core i5 13500HX?

Для ігор без дискретної відеокарти краще обрати Intel Core i5 13500HX завдяки значно кращій інтегрованій графіці. Якщо використовується окрема відеокарта, Ultra 9 285H може забезпечити вищу продуктивність у процесорозалежних іграх.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак Ultra 9 285H новіший (2024 рік) і може пропонувати краще співвідношення продуктивності до енергоспоживання в реальних сценаріях.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 9 285H замість i5 13500HX для роботи з відео?

Так, Ultra 9 285H краще підходить для відеомонтажу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 20391 проти 18235) та швидшій обробці даних (стиснення файлів майже вдвічі швидше).

Який процесор кращий для програмування та компіляції коду?

Intel Core Ultra 9 285H показує трохи вищу швидкість компіляції (Clang: 112.6 vs 111.8 Klines/s), але різниця незначна. Для важких проектів обидва варіанти прийнятні, хоча Ultra 9 має перевагу в багатозадачності.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Оскільки ціна обох моделей не вказана, рекомендуємо орієнтуватися на продуктивність: Ultra 9 285H дорожчий, але пропонує кращі обчислювальні можливості, тоді як i5 13500HX може бути більш бюджетним варіантом з кращою графікою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.