Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs Intel Core i5 9500T

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H і Intel Core i5 9500T — це два процесори різних поколінь, які суттєво відрізняються за архітектурою та можливостями. Core Ultra 9 285H, випущений у грудні 2024 року, належить до лінійки ультрамобільних чипів з високою енергоефективністю, тоді як Core i5 9500T (квітень 2019) — це енергоефективний настільний процесор для офісних та мультимедійних систем. Порівняємо їх за ключовими параметрами: кількість ядер, частоти, кеш, енергоспоживання та результати синтетичних тестів.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H значно випереджає Core i5 9500T за продуктивністю, особливо в багатопотокових завданнях. У Geekbench 6 багатоядерний результат Ultra 9 285H (15330 балів) більш ніж утричі вищий за i5 9500T (4625 балів). Також Ultra 9 285H демонструє кращу однопотокову швидкість (2665 проти 1157 балів) та значно вищу швидкість обробки даних (компресія файлів: 1330 MB/s проти 396.5 MB/s). Однак Core i5 9500T може бути дешевшим та достатнім для базових офісних завдань, тоді як Ultra 9 285H — вибір для продуктивної роботи, монтажу та ігор.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Core Ultra 9 285H має майже втричі вищий багатоядерний результат у Geekbench 6 (15330 проти 4625), що робить його значно потужнішим для ресурсоємних завдань.
  • Однопотокова швидкість: Ultra 9 285H набирає 2665 балів у Geekbench 6 (одноядерний) проти 1157 у i5 9500T — це вдвічі швидше для повсякденних додатків та ігор.
  • Обробка даних: Швидкість компресії файлів у Ultra 9 285H (1330 MB/s) більш ніж утричі вища, ніж у i5 9500T (396.5 MB/s), що прискорює архівування та роботу з великими обсягами даних.
  • Рендеринг та графіка: Ultra 9 285H обробляє 465.5 Mpixels/sec у PDF-рендерингу проти 144.8 Mpixels/sec у i5 9500T, що критично для дизайнерів та інженерів.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають високий показник енергоефективності (100 балів), але Ultra 9 285H досягає цього при значно вищій продуктивності завдяки сучасній архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 Немає даних

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 396.5 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 30.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 102.4 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 144.8 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 132.1 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 26.5 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 46.9 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 5.54 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 1157
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 4625

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 грудня 2024 23 квітня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Coffee Lake
Номер моделі 285H i5-9500T
Інтегрована графіка Arc Graphics UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 6 6
Частота 3.7 ГГц 2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 3.7 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 16 6
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 37x 22x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 9 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 32 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35 Вт
Сокет FCLGA-1851 LGA-1151
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Intel UHD Graphics 630
Частота GPU Немає даних 350 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1100 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 192
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,42 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2666
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 41.6 ГБ/c
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 16
Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i5 9500T
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

PassMark

Integer math Немає даних 22.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 19.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 33M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 14.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 2.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 112.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 567 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 9.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2164
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 8213

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи Intel Core i5 9500T?

Для ігор краще обирати Intel Core Ultra 9 285H завдяки значно вищій однопотоковій продуктивності (2665 балів Geekbench 6) та новішій архітектурі, що забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи варто замінювати Intel Core i5 9500T на Intel Core Ultra 9 285H?

Так, якщо вам потрібна значно вища швидкість у багатопотокових завданнях (монтаж, рендеринг, компіляція) або сучасних іграх. Ultra 9 285H у 3-4 рази швидший за i5 9500T у бенчмарках.

Який процесор споживає менше енергії: Intel Core Ultra 9 285H чи Intel Core i5 9500T?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ultra 9 285H використовує сучасні технології для досягнення вищої продуктивності на ват, тому в реальних сценаріях він може бути економнішим.

Який процесор краще для роботи з графікою та відеомонтажем?

Intel Core Ultra 9 285H значно кращий завдяки вищій швидкості обробки зображень (137.6 images/sec проти 46.9 images/sec) та рендерингу PDF (465.5 Mpixels/sec проти 144.8 Mpixels/sec).

Чи підтримують ці процесори сучасні інтерфейси (PCIe 5.0, DDR5)?

Intel Core Ultra 9 285H (2024) підтримує новітні стандарти, включаючи PCIe 5.0 та DDR5, тоді як Intel Core i5 9500T (2019) обмежений PCIe 3.0 та DDR4. Це впливає на швидкість роботи з SSD та оперативною пам'яттю.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.