Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs Intel Core i7 10610U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та Intel Core i7 10610U — це два процесори різних поколінь, які розділяють понад чотири роки технологічного прогресу. Перший вийшов у грудні 2024 року і представляє нову архітектуру Intel Core Ultra, а другий дебютував у травні 2020 року на базі Comet Lake. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки суттєво зросла продуктивність, чи варто оновлювати ноутбук і який процесор краще впорається з сучасними завданнями — від роботи з графікою до багатопотокових обчислень.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H значно випереджає Intel Core i7 10610U за більшістю показників. У багатоядерному тесті Cinebench R23 новинка майже вп'ятеро швидша (20391 проти 4048 балів), а в одноядерному — на 58% потужніша. Geekbench 6 також демонструє перевагу: +89% в одноядерному та +309% у багатоядерному режимах. Швидкість роботи з файлами, компіляція коду та обробка зображень — у всіх сценаріях Ultra 9 285H лідирує з великим відривом. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для роботи, творчості чи ігор, вибір очевидний — Intel Core Ultra 9 285H.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ultra 9 285H набирає 20391 бал у Cinebench R23, тоді як i7 10610U — лише 4048, що в 5 разів менше.
  • Одноядерна швидкість: у Geekbench 6 Ultra 9 285H отримує 2665 балів проти 1412 у i7 10610U — приріст майже 90%.
  • Робота з графікою: обробка фото на Ultra 9 285H досягає 137.6 зображень/с, у той час як i7 10610U — лише 33 зображення/с.
  • Компіляція коду: Ultra 9 285H компілює 112.6 Klines/sec, а i7 10610U — 22.6 Klines/sec, що в 5 разів повільніше.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, що свідчить про високу енергоефективність Ultra 9 285H попри значно вищу продуктивність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1207
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 4048

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 241.3 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 22.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 77.7 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 117.2 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 142.7 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 22.7 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 33 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 6.38 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 1412
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 3745

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 грудня 2024 13 травня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Comet Lake
Номер моделі 285H i7-10610U
Інтегрована графіка Arc Graphics UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 6 8
Частота 3.7 ГГц 0.8-2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 4
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 8-23x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 10-25 Вт
Сокет FCLGA-1851 BGA-1528
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Intel UHD Graphics 620
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1150 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 192
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,44 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 45.8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 16
Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i7 10610U

PassMark

Integer math Немає даних 24.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 14.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 24M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 11.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 2.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 84.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 505 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 5.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2257
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 6691

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ultra 9 285H чи i7 10610U?

Intel Core Ultra 9 285H значно потужніший завдяки вищій одноядерній продуктивності та інтегрованій графіці нового покоління. Він забезпечить плавніший геймплей у сучасних іграх.

Чи варто міняти ноутбук з i7 10610U на модель з Ultra 9 285H?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-моделюванням або компіляцією коду. Ultra 9 285H пропонує в 3-5 разів вищу багатопотокову продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ultra 9 285H забезпечує значно вищу продуктивність на ват, що робить його більш сучасним рішенням.

Чи підходить i7 10610U для офісних завдань у 2025 році?

Так, для базових завдань (браузер, текст, пошта) його продуктивності достатньо. Однак для роботи з великими файлами чи багатозадачності Ultra 9 285H буде значно комфортнішим.

Який процесор краще для рендерингу відео?

Intel Core Ultra 9 285H — беззаперечний лідер завдяки багатоядерній потужності (20391 бал у Cinebench R23 проти 4048). Рендеринг буде в 4-5 разів швидшим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.