Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs Intel Core i7 10750H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та Intel Core i7 10750H — це два мобільні процесори різних поколінь. Ultra 9 285H вийшов у грудні 2024 року та пропонує сучасну архітектуру, а i7 10750H дебютував у квітні 2020 року й досі зустрічається в ігрових ноутбуках. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки новий чип випереджає попередника в одно- та багатопотокових завданнях, а також у щоденній роботі.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H значно перевершує Intel Core i7 10750H за продуктивністю в бенчмарках: Cinebench R23 (багатоядерний) майже втричі вищий — 20391 проти 7314. В одноядерних тестах Geekbench 6 перевага становить 76% (2665 проти 1512). Ultra 9 285H також демонструє кращу швидкість у компресії файлів, рендерингу PDF та обробці фото. Однак Core i7 10750H має вищий показник Passmark (одноядерний) — 2655, що може свідчити про оптимізацію в окремих старих додатках. Загалом, для сучасних задач і майбутнього запасу продуктивності Ultra 9 285H є очевидним вибором.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 9 285H набирає 20391 бал у Cinebench R23, тоді як i7 10750H — лише 7314, що в 2,8 рази менше.
  • Одноядерна швидкість: Geekbench 6 показує 2665 балів у Ultra 9 285H проти 1512 у i7 10750H — приріст на 76%.
  • Швидкість компресії файлів: Ultra 9 285H стискає дані зі швидкістю 1330 MB/s, тоді як i7 10750H — 465,7 MB/s, майже втричі повільніше.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але Ultra 9 285H досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання завдяки новішій архітектурі.
  • Інтегрована графіка: i7 10750H має рейтинг 22, тоді як у Ultra 9 285H він дорівнює 0 — це може свідчити про відсутність або неврахування вбудованої графіки в тестах.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1174
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 7314

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 465.7 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 41.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 135 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 179.2 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 144.2 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 28.9 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 52.8 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 8.21 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 1512
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 5776

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 грудня 2024 2 квітня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Comet Lake
Номер моделі 285H i7-10750H
Інтегрована графіка Arc Graphics UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 6 12
Частота 3.7 ГГц 2.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 5 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 26x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 45 Вт
Сокет FCLGA-1851 BGA-1440
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Intel UHD Graphics 630
Частота GPU Немає даних 350 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1150 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 192
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,44 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2933
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 45.8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 16
Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i7 10750H

PassMark

Integer math Немає даних 40.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 25.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 40M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 21.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 171.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 706 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 10.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2655
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 11850

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи Intel Core i7 10750H?

Intel Core Ultra 9 285H має значно вищу одно- та багатопотокову продуктивність, що позитивно впливає на ігрову продуктивність, особливо в сучасних іграх. Однак для точного порівняння в іграх варто враховувати дискретну відеокарту.

Чи варто оновлювати ноутбук з i7 10750H до моделі на Ultra 9 285H?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом або компіляцією коду — Ultra 9 285H забезпечить приріст продуктивності до 2-3 разів у багатопотокових завданнях.

Який процесор більш енергоефективний?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Ultra 9 285H досягає вищої продуктивності на ват, тому він ефективніший у реальному використанні.

Чи підтримує Intel Core Ultra 9 285H новітні технології?

Так, Ultra 9 285H вийшов у 2024 році та підтримує сучасні інструкції, швидшу пам'ять і нові стандарти зв'язку, на відміну від i7 10750H 2020 року.

Який процесор краще для роботи з фото та відео?

Intel Core Ultra 9 285H значно швидше обробляє фото (137,6 images/sec проти 52,8) та рендерить PDF (465,5 Mpixels/sec проти 179,2), тому він краще підходить для творчих завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.