Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs Intel Core i7 1360P

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та Intel Core i7 1360P — два потужні процесори від Intel, що належать до різних поколінь. Перший вийшов у грудні 2024 року, другий — на початку 2023-го. Обидва орієнтовані на продуктивні ноутбуки, але мають суттєві відмінності в архітектурі, енергоефективності та багатопотоковій продуктивності. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H пропонує значно вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 20391 проти 12279), швидшу обробку файлів та компіляцію коду. Він також випереджає в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2665 проти 2457). Натомість Intel Core i7 1360P має кращу інтегровану графіку (31 проти 0 балів) і вищий загальний рейтинг (56 проти 52), що може свідчити про збалансованість. Якщо ваш пріоритет — багатозадачність та ресурсомісткі завдання, обирайте Core Ultra 9 285H. Для повсякденної роботи з графікою та легкими іграми — Core i7 1360P.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Core Ultra 9 285H має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному (20391 проти 12279), що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Інтегрована графіка: Core i7 1360P отримав 31 бал за інтегровану графіку, тоді як Core Ultra 9 285H — 0 балів, що вказує на відсутність або слабшу вбудовану графіку в новішій моделі.
  • Одноядерна продуктивність: Core Ultra 9 285H випереджає в одноядерних тестах Geekbench 6 (2665 проти 2457) та Cinebench R23 (1908 проти 1893), забезпечуючи кращу швидкодію в іграх та повсякденних додатках.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), що свідчить про подібне тепловиділення та споживання енергії.
  • Дата виходу та архітектура: Core Ultra 9 285H (грудень 2024) новіший за Core i7 1360P (січень 2023), що пояснює його переваги в обчислювальних завданнях, але не в графіці.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1893
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 12279

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 1080 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 64.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 264.2 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 309.1 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 211.5 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 40 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 103.1 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 15.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 2457
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 10233

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 грудня 2024 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Raptor Lake
Номер моделі 285H i7-1360P
Інтегрована графіка Arc Graphics Iris Xe Graphics (96EU)

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 6 8
Частота 3.7 ГГц 2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 5 ГГц
Ядер 10 8
Потоковий 10 8
Частота 0 ГГц 1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 3.7 ГГц
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 22x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 18 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 20-28 Вт
Сокет FCLGA-1851 BGA-1744
Критична температура 105°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 64 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Intel Iris Xe Graphics (96EU)
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1500 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 96
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 192 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20
Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i7 1360P

PassMark

Integer math Немає даних 69.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 47.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 80M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 22.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 208.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 1307 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 11.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3531
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 19088

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i7 1360P має кращу інтегровану графіку, що робить його більш придатним для легких ігор без дискретної відеокарти. Однак Core Ultra 9 285H забезпечує вищу одноядерну продуктивність, що важливо для ігор з дискретною графікою.

Чи варто вибирати Core Ultra 9 285H для роботи з відео?

Так, завдяки значно вищій багатопотоковій продуктивності (20391 проти 12279 у Cinebench R23) Core Ultra 9 285H краще впорається з рендерингом, експортом відео та іншими ресурсомісткими завданнями.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), тому їхнє споживання енергії та тепловиділення приблизно рівні. Різниця в продуктивності не впливає на енергоспоживання.

Чи підходить Core i7 1360P для програмування та компіляції?

Так, але Core Ultra 9 285H значно швидший у компіляції коду (112.6 Klines/sec проти 64.8 Klines/sec). Для великих проектів краще обрати новішу модель.

Який процесор краще для повсякденних завдань?

Обидва добре справляються з веб-серфінгом, офісними програмами та переглядом відео. Core i7 1360P може бути кращим через наявність інтегрованої графіки, але Core Ultra 9 285H забезпечує вищу швидкодію в складніших сценаріях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.