Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs Intel Core i7 14700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та Intel Core i7 14700 — два потужні процесори від Intel, які належать до різних лінійок та орієнтовані на різні сценарії використання. Перший — мобільний чип для ноутбуків, випущений у грудні 2024 року, другий — десктопний процесор для настільних ПК, представлений на початку 2024 року. Незважаючи на спільного виробника, вони суттєво відрізняються за архітектурою, енергоспоживанням та продуктивністю. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням — від ігор до професійної роботи.

Короткий висновок. Intel Core i7 14700 демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 32772 проти 20391), що робить його кращим вибором для ресурсомістких завдань, таких як рендеринг, компіляція коду та відеомонтаж. Він також випереджає Core Ultra 9 285H за одноядерною продуктивністю (Geekbench 6 одноядерний: 2786 проти 2665). Проте Core Ultra 9 285H виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів, але мобільний чип споживає менше) та має інтегровану графіку, яка може бути корисною в ноутбуках. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте i7 14700. Для мобільного пристрою з акцентом на автономність — Core Ultra 9 285H.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 14700 значно перевершує Core Ultra 9 285H у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний на 60% вищий (32772 проти 20391).
  • Core Ultra 9 285H має кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків, тоді як i7 14700 потребує потужнішого охолодження та більше енергії.
  • У одноядерних тестах Geekbench 6 i7 14700 також випереджає суперника (2786 проти 2665), що впливає на швидкодію в іграх та повсякденних додатках.
  • Core Ultra 9 285H випущений пізніше (грудень 2024) і належить до новішої архітектури, тоді як i7 14700 (січень 2024) базується на попередньому поколінні.
  • У тесті Clang compilation i7 14700 показує майже на 50% вищу швидкість (167.5 Klines/sec проти 112.6 Klines/sec), що важливо для розробників.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 2106
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 32772

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 1530 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 167.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 434.5 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 445 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 285 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 69.3 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 145.1 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 38.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 2786
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 18135

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 грудня 2024 9 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Raptor Lake Refresh
Номер моделі 285H i7-14700
Інтегрована графіка Arc Graphics UHD Graphics 770

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 6 16
Частота 3.7 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 10 12
Потоковий 10 12
Частота 0 ГГц 1,5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 16 20
Кількість потоків 16 28
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 21x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 33 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Сокет FCLGA-1851 LGA-1700
Критична температура 105°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 219 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Intel UHD Graphics 770
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1600 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 256
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,82 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 89,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 20
Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i7 14700

PassMark

Integer math Немає даних 164.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 114.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 178M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 57.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 31.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 537.2 MBytes/sec
Physics Немає даних 2446 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4240
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 43068

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи Intel Core i7 14700?

Intel Core i7 14700 забезпечує вищу одноядерну продуктивність (Geekbench 6: 2786 проти 2665), що дає перевагу в іграх. Однак Core Ultra 9 285H має інтегровану графіку, що може бути плюсом для ноутбуків без дискретної відеокарти.

Чи варто обирати Intel Core Ultra 9 285H для ноутбука?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний процесор для роботи в дорозі. Він забезпечує гідну продуктивність при меншому енергоспоживанні, що подовжує час автономної роботи ноутбука.

Який процесор швидше у відеомонтажі?

Intel Core i7 14700 має значно вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 32772 проти 20391), тому він краще підходить для рендерингу відео та інших ресурсомістких завдань.

Чи підходить Intel Core Ultra 9 285H для роботи з великими обсягами даних?

Так, він демонструє хороші результати в тестах стиснення файлів (1330 MB/sec) та обробки PDF, але поступається i7 14700 за швидкістю компіляції та багатопотоковими завданнями.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i7 14700 має вищий рейтинг інтегрованої графіки (56 балів проти 0 у Core Ultra 9 285H), що робить його більш придатним для легких ігор та мультимедіа без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.