Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs Intel Core i7 8650U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та Intel Core i7 8650U — це два процесори від Intel, що належать до різних поколінь. Перший вийшов у грудні 2024 року та пропонує сучасну архітектуру, тоді як другий дебютував у 2017 році. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки виріс рівень продуктивності за сім років, і який чип краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H значно перевершує Intel Core i7 8650U за всіма ключовими показниками. Він демонструє більш ніж удвічі вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2665 проти 1393) та майже вп’ятеро кращу багатопотокову (15330 проти 3490). У Cinebench R23 різниця ще більша: 20391 балів проти 3689. Якщо вам потрібна максимальна швидкість для роботи, творчості чи ігор, Ultra 9 285H — очевидний вибір. Однак для простих офісних завдань i7 8650U все ще може бути достатнім, особливо в бюджетних ноутбуках.

Основні відмінності

  • Core Ultra 9 285H має значно вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2665 проти 1393), що забезпечує швидшу роботу в більшості додатків.
  • Багатопотокова продуктивність Ultra 9 285H майже в 4,5 рази вища (Cinebench R23: 20391 проти 3689), що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • Швидкість обробки файлів у Ultra 9 285H у 4,3 рази вища (1330 MB/s проти 304,7 MB/s), що прискорює архівацію та копіювання даних.
  • Core i7 8650U має кращу інтегровану графіку (17 балів проти 0), хоча Ultra 9 285H покладається на дискретні рішення для ігор.
  • Ultra 9 285H вийшов у 2024 році, тоді як i7 8650U — у 2017, що пояснює значний розрив у продуктивності та енергоефективності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 907
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 3689

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 304.7 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 18 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 87.7 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 112.1 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 116.4 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 18.6 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 40.5 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 4.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 1393
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 3490

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 грудня 2024 21 серпня 2017
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Немає даних
Номер моделі 285H i7-8650U
Інтегрована графіка Arc Graphics UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 6 8
Частота 3.7 ГГц 1,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 4
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 19x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15 Вт
Сокет FCLGA-1851 BGA-1356
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Intel UHD Graphics 620
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1150 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 192
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,44 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2400
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 37,5 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 12
Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i7 8650U
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

PassMark

Integer math Немає даних 22.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 13.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 23M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 10.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 2.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 80.2 MBytes/sec
Physics Немає даних 477 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 5.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2128
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 6264

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Core Ultra 9 285H чи Core i7 8650U?

Core Ultra 9 285H кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності. Однак для ігор важлива дискретна відеокарта, оскільки інтегрована графіка Ultra 9 285H не розрахована на ігри.

Чи варто міняти ноутбук з i7 8650U на модель з Ultra 9 285H?

Так, якщо вам потрібна значно вища продуктивність у рендерингу, компіляції чи багатозадачності. Для простих завдань різниця може бути не настільки помітною.

Який процесор енергоефективніший: Core Ultra 9 285H чи Core i7 8650U?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ultra 9 285H забезпечує набагато вищу продуктивність на ват завдяки новішій архітектурі.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Core Ultra 9 285H значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (15330 балів у Geekbench 6 проти 3490), що прискорює рендеринг та експорт відео.

Чи підтримує Core Ultra 9 285H новітні технології, яких немає в i7 8650U?

Так, Ultra 9 285H підтримує сучасні стандарти пам'яті та інтерфейси, що вийшли після 2017 року, що забезпечує кращу сумісність із новими комплектуючими.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.