Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs Intel Core i7 9700T

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H – це новітній мобільний процесор, випущений у грудні 2024 року, що пропонує високу однопотокову та багатопотокову продуктивність. Натомість Intel Core i7 9700T – енергоефективний десктопний чип 2019 року, орієнтований на компактні системи. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сфери застосування, щоб визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H значно випереджає Intel Core i7 9700T за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, що підтверджують результати Geekbench 6 (2665 vs 1428 та 15330 vs 5524 відповідно). Новий процесор також демонструє кращу швидкість у задачах компресії файлів, рендерингу та обробки зображень. Водночас Core i7 9700T має вищий показник енергоефективності (100 балів) та інтегрованої графіки (20 балів), що робить його привабливим для енергоощадних десктопів. Однак для більшості сучасних завдань, особливо ігор та роботи з важким контентом, Ultra 9 285H є однозначно кращим вибором.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 9 285H має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) 2665 проти 1428 у Core i7 9700T.
  • Багатопотокова продуктивність Ultra 9 285H майже втричі вища: Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 проти 5524.
  • Швидкість компресії файлів у Ultra 9 285H становить 1330 MB/sec, що майже втричі більше, ніж 477.3 MB/sec у Core i7 9700T.
  • Core i7 9700T має вищий показник інтегрованої графіки (20 балів) порівняно з Ultra 9 285H (0 балів), що може бути важливим для систем без дискретної відеокарти.
  • Ultra 9 285H випущений у 2024 році та підтримує новіші технології, тоді як Core i7 9700T (2019 рік) вважається застарілим для сучасних вимог.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 Немає даних

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 477.3 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 39.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 133.8 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 177 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 133.6 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 31.3 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 54.9 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 1428
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 5524

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 грудня 2024 23 квітня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Coffee Lake
Номер моделі 285H i7-9700T
Інтегрована графіка Arc Graphics UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 6 8
Частота 3.7 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 37x 20x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 32 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35 Вт
Сокет FCLGA-1851 LGA-1151
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Intel UHD Graphics 630
Частота GPU Немає даних 350 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 192
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2666
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 41.6 ГБ/c
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 16
Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i7 9700T
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

PassMark

Integer math Немає даних 31.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 27.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 42M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 18.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 3.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 146.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 689 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 11.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2439
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 10768

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи Intel Core i7 9700T?

Intel Core Ultra 9 285H значно кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний 2665 проти 1428), що критично для ігор. Однак для ігор без дискретної відеокарти Core i7 9700T має перевагу завдяки кращій інтегрованій графіці.

Чи варто замінити Intel Core i7 9700T на Intel Core Ultra 9 285H?

Так, якщо вам потрібна вища продуктивність у багатопотокових завданнях (рендеринг, компіляція) та сучасних іграх. Ultra 9 285H пропонує в 2-3 рази кращі результати в бенчмарках.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 9 285H чи Intel Core i7 9700T?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності 100 балів, що свідчить про їхню високу економічність. Однак Core i7 9700T споживає менше енергії в абсолютних значеннях завдяки нижчій продуктивності.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 9 285H значно швидше обробляє зображення (137.6 images/sec проти 54.9) та рендеринг PDF (465.5 Mpixels/sec проти 177), тому він кращий для професійної роботи з контентом.

Чи підтримують ці процесори сучасні інтерфейси та пам'ять?

Intel Core Ultra 9 285H (2024 рік) підтримує новіші стандарти пам'яті та інтерфейси, тоді як Core i7 9700T (2019 рік) обмежений застарілими технологіями. Для нових материнських плат та DDR5 краще обирати Ultra 9 285H.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.