Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs Intel Core i9 12900H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та Intel Core i9 12900H — це два потужні процесори для ноутбуків, що належать до різних поколінь. Ultra 9 285H (2024) представляє нову архітектуру Meteor Lake, тоді як Core i9 12900H (2022) — перевірений флагман Alder Lake. Обидва мають однакову однопотокову продуктивність у Cinebench R23, але Ultra 9 285H значно випереджає в багатопотокових задачах. Розберімося, який з них краще підійде для ваших потреб.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H виграє в багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 20391 проти 16587), швидкості стиснення файлів (1330 MB/s проти 898,1 MB/s) та обробці фото (137,6 зображень/с проти 94,2). Він також новіший і має кращу енергоефективність. Core i9 12900H, хоч і старший, демонструє вищий результат у трасуванні променів (23,8 Mpixels/s проти 21,7) та має вищий загальний рейтинг (59 проти 52). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатозадачності та роботі з контентом — обирайте Ultra 9 285H. Для ігор та завдань, де важлива інтегрована графіка, i9 12900H може бути більш збалансованим варіантом.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 9 285H на 23% швидший у Cinebench R23 багатоядерному (20391 проти 16587), що дає перевагу у відеомонтажі та компіляції.
  • Швидкість стиснення файлів: Ultra 9 285H стискає дані на 48% швидше (1330 MB/s проти 898,1 MB/s), що прискорює архівування.
  • Обробка фото: Ultra 9 285H обробляє на 46% більше зображень за секунду (137,6 проти 94,2), що важливо для графічних редакторів.
  • Трасування променів: i9 12900H випереджає на 10% (23,8 Mpixels/s проти 21,7), що може дати невелику перевагу в рендерингу.
  • Дата виходу та архітектура: Ultra 9 285H новіший (грудень 2024) і базується на архітектурі Meteor Lake, тоді як i9 12900H (січень 2022) — на Alder Lake.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1908
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 16587

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 898.1 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 97.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 270 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 325.3 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 248.3 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 52.7 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 94.2 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 23.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 2397
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 11964

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 грудня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Alder Lake
Номер моделі 285H i9-12900H
Інтегрована графіка Arc Graphics Iris Xe Graphics (96EU)

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 6 12
Частота 3.7 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 5 ГГц
Ядер 10 8
Потоковий 10 8
Частота 0 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 3.8 ГГц
Кількість ядер 16 14
Кількість потоків 16 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 25x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35-45 Вт
Сокет FCLGA-1851 BGA-1744
Критична температура 105°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 115 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Intel Iris Xe Graphics (96EU)
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1450 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 96
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,23 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 28
Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i9 12900H

PassMark

Integer math Немає даних 95.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 69.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 109M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 36.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 19 GBytes/sec
Data compression Немає даних 324.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 1784 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 19.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3776
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 27952

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи Intel Core i9 12900H?

Обидва мають однакову однопотокову продуктивність у Cinebench R23 (1908 балів), що важливо для ігор. Однак i9 12900H має вищий рейтинг (59 проти 52) і кращу інтегровану графіку (39 проти 0), тому для ігор без дискретної відеокарти він може бути кращим вибором.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i9 12900H на Intel Core Ultra 9 285H?

Так, якщо ви часто працюєте з багатопотоковими завданнями (відеомонтаж, 3D-моделювання, компіляція коду). Ultra 9 285H пропонує на 23% вищу багатоядерну продуктивність і значно швидшу обробку файлів.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 9 285H чи Intel Core i9 12900H?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак Ultra 9 285H заснований на новішій архітектурі Meteor Lake, що в реальних умовах може забезпечити кращу автономність ноутбука.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 9 285H краще підходить: він швидше обробляє фото (137,6 зображень/с проти 94,2) та стискає файли (1330 MB/s проти 898,1 MB/s). Це дає помітний приріст у програмах на кшталт Photoshop та Lightroom.

Чи підтримують обидва процесори сучасні інтерфейси та пам'ять?

Так, обидва підтримують DDR5 та PCIe 5.0. Однак Ultra 9 285H новіший, тому може мати кращу підтримку нових стандартів у складі платформи Meteor Lake.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.