Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs Intel Core i9 12900K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core Ultra 9 285H та Intel Core i9 12900K — це двобій між новітньою мобільною архітектурою 2024 року та потужним десктопним флагманом 2021 року. Ultra 9 285H створений для тонких ноутбуків з акцентом на енергоефективність, тоді як i9 12900K — це настільний гігант для максимальної продуктивності. Ми проаналізували ключові бенчмарки, щоб допомогти вам зрозуміти, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core i9 12900K випереджає Ultra 9 285H у багатопотокових завданнях завдяки вищим результатам у Cinebench R23 (27341 проти 20391) та Geekbench 6 (17003 проти 15330). Однак Ultra 9 285H демонструє кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2665 проти 2633) та значно вищу швидкість стиснення файлів (1330 MB/s проти 1260 MB/s). Для мобільних робочих станцій з обмеженим охолодженням Ultra 9 285H є збалансованим вибором, тоді як i9 12900K залишається королем для стаціонарних ПК.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i9 12900K значно потужніший у Cinebench R23 (27341 проти 20391) та Clang compilation (146.1 Klines/s проти 112.6 Klines/s).
  • Однопотокова швидкість: Ultra 9 285H має невелику перевагу в Geekbench 6 (2665 проти 2633) та помітно швидше стискає файли (1330 MB/s проти 1260 MB/s).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за цим параметром, але Ultra 9 285H створений для мобільних пристроїв, що передбачає нижче TDP.
  • Інтегрована графіка: i9 12900K має кращу інтегровану графіку (54 бали проти 0), що дозволяє обійтися без дискретної відеокарти для базових завдань.
  • Дата виходу: Ultra 9 285H (грудень 2024) новіший за i9 12900K (жовтень 2021), що впливає на підтримку сучасних інтерфейсів та пам'яті.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1995
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 27341

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 1260 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 146.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 414.2 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 480.2 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 273.2 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 69.4 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 147.8 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 34.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 2633
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 17003

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 грудня 2024 27 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Alder Lake
Номер моделі 285H i9-12900K
Інтегрована графіка Arc Graphics UHD Graphics 770

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 6 16
Частота 3.7 ГГц 3,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 10 8
Потоковий 10 8
Частота 0 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 3.9 ГГц
Кількість ядер 16 16
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 32x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 14 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 30МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 125 Вт
Сокет FCLGA-1851 LGA-1700
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Intel UHD Graphics 770
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1550 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 256
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,79 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 20
Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i9 12900K

PassMark

Integer math Немає даних 139.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 106 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 149M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 57.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 29.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 540.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 2249 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 33.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4162
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 41475

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ultra 9 285H чи i9 12900K?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність, де Ultra 9 285H трохи попереду в Geekbench 6. Однак i9 12900K має кращу інтегровану графіку, що може бути корисним без дискретної відеокарти.

Чи варто купувати Ultra 9 285H для роботи з відео?

Так, якщо ви працюєте на ноутбуці. Ultra 9 285H добре справляється з PDF-рендерингом (465.5 Mpixels/s) та фотообробкою, але i9 12900K швидше компілює код і рендерить складні сцени.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність у нашому рейтингу, але Ultra 9 285H створений для ноутбуків і споживає менше енергії в реальних умовах.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але важливо враховувати сценарій використання: Ultra 9 285H — для мобільних ПК, i9 12900K — для стаціонарних систем з потужним охолодженням.

Який процесор краще для програмування?

i9 12900K значно швидше компілює код (146.1 Klines/s проти 112.6 Klines/s), тому він кращий для розробників, які працюють з великими проектами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.