Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs Intel Core i9 9880H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та Intel Core i9 9880H — це два потужних процесори від Intel, які належать до різних поколінь. Перший вийшов у грудні 2024 року, другий — у квітні 2019-го. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки новітня архітектура Ultra 9 перевершує перевірений часом i9, особливо в задачах, що вимагають високої однопотокової та багатопотокової продуктивності.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H значно випереджає Intel Core i9 9880H за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю. У Cinebench R23 Ultra 9 набирає 1908 балів (одноядерний) проти 1140 у i9, а в багатоядерному тесті — 20391 проти 8752. Geekbench 6 також підтверджує перевагу: 2665 проти 1494 (одноядерний) та 15330 проти 6668 (багатоядерний). Хоча обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності, Ultra 9 демонструє кращі результати в усіх робочих сценаріях, що робить його оптимальним вибором для сучасних ноутбуків.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 9 285H має значно вищу однопотокову продуктивність (72 бали проти 42 у i9 9880H), що позначається на швидкодії в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність Ultra 9 (36 балів) більш ніж удвічі перевищує показник i9 (15 балів), що важливо для рендерингу, компіляції та багатозадачності.
  • У Cinebench R23 (багатоядерний) Ultra 9 набирає 20391 балів проти 8752 у i9 — різниця становить понад 130%.
  • Intel Core Ultra 9 285H вийшов у грудні 2024 року, тоді як i9 9880H — у квітні 2019, що пояснює перевагу в архітектурі та техпроцесі.
  • Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Ultra 9 забезпечує кращу продуктивність на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1140
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 8752

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 441.7 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 55.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 153.3 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 224 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 150.6 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 30.7 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 50.9 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 12.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 1494
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 6668

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 грудня 2024 23 квітня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Coffee Lake
Номер моделі 285H i9-9880H
Інтегрована графіка Arc Graphics UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 6 16
Частота 3.7 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 37x 23x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 45 Вт
Сокет FCLGA-1851 BGA-1440
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Intel UHD Graphics 630
Частота GPU Немає даних 350 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 192
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2666
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 41.8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 16
Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i9 9880H
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

PassMark

Integer math Немає даних 52.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 30.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 37M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 25.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 5.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 205.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 765 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 10.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2488
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 13685

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи Intel Core i9 9880H?

Intel Core Ultra 9 285H краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (72 бали проти 42), що критично для більшості сучасних ігор.

Чи варто міняти Intel Core i9 9880H на Intel Core Ultra 9 285H?

Так, якщо вам потрібна значно вища продуктивність у рендерингу, компіляції або багатозадачності. Ultra 9 перевершує i9 майже в усіх бенчмарках.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Ultra 9 забезпечує вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання.

Чи підтримує Intel Core Ultra 9 285H новітні інтерфейси?

Як новіший процесор (2024 рік), Ultra 9 підтримує сучасні стандарти пам'яті та підключення, що можуть бути відсутні в системах на базі i9 9880H.

Який процесор краще впорається з відеомонтажем?

Intel Core Ultra 9 285H значно швидше обробляє відео завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (36 балів проти 15) та кращим результатам у тестах рендерингу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.