Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) — два потужних процесори, що представляють різні архітектури. Перший — це новинка Intel для продуктивних ноутбуків, випущена в грудні 2024 року. Другий — флагманський ARM-чіп від Qualcomm, анонсований у жовтні 2023 року. Обидва орієнтовані на високу енергоефективність, але мають різні сильні сторони: Intel лідирує в багатопотокових завданнях, а Snapdragon — у компіляції коду та однопотокових тестах Geekbench.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H виграє за багатоядерною продуктивністю в Cinebench R23 (20391 проти 13372) і швидше працює з PDF, фото та текстом. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) пропонує кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2792 проти 2665), вищу швидкість компіляції Clang (135.5 проти 112.6 Klines/sec) та трохи кращий результат у Passmark. Обидва мають однакову енергоефективність 100 балів, але Snapdragon виділяється інтегрованою графікою (33 бали проти 0). Для творчих завдань і багатозадачності краще підійде Intel, для компіляції та ARM-оптимізованого софту — Snapdragon.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 9 285H значно випереджає Snapdragon у багатоядерному Cinebench R23 (20391 проти 13372), що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Snapdragon X Elite (X1E-80-100) демонструє вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2792 проти 2665) і Passmark (3298 проти відсутності даних у Intel).
  • У завданнях компіляції Clang Snapdragon помітно швидший (135.5 проти 112.6 Klines/sec), що важливо для розробників.
  • Intel Core Ultra 9 285H краще справляється з обробкою PDF (465.5 проти 357.9 Mpixels/sec) і фото (137.6 проти 128.1 images/sec).
  • Snapdragon має інтегровану графіку з оцінкою 33 бали, тоді як у Intel цей показник дорівнює 0, що дає перевагу в легких графічних завданнях без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1712
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 13372

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 1150 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 135.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 363.5 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 357.9 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 256.6 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 63.4 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 128.1 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 23.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 2792
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 14584

Загальна інформація

Виробник Intel Qualcomm
Дата виходу 1 грудня 2024 24 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Arrow Lake Snapdragon X
Номер моделі 285H X1E-80-100
Інтегрована графіка Arc Graphics Qualcomm Adreno X1

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 6 12
Частота 3.7 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 37x 34x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 23 Вт
Сокет FCLGA-1851 Custom
Критична температура 105°C Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Qualcomm Adreno X1
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 1536
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 6
Обчислювальні блоки Немає даних 6
IGPU FLOPS Немає даних 3,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- LPDDR5x-8448
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 135 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних
Офіційний сайт Немає даних Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100)

PassMark

Integer math Немає даних 66.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 100.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 307M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 34.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 14.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 216.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 1666 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 15.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3298
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 22969

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор?

Обидва не є ігровими рішеннями без дискретної графіки. Snapdragon має інтегроване графічне ядро (33 бали), що дає змогу запускати легкі ігри, тоді як Intel Ultra 9 285H покладається на зовнішню відеокарту.

Що обрати для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 9 285H швидше обробляє PDF, фото та багатопотокові завдання, тому краще підходить для відеомонтажу та рендерингу. Snapdragon теж непоганий, але поступається в цих сценаріях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності — 100 балів. Snapdragon X Elite (X1E-80-100) створений на ARM-архітектурі, що традиційно дає кращу автономність, але за даними бенчмарків вони рівні.

Чи варто купувати ноутбук із Snapdragon X Elite для програмування?

Так, Snapdragon виграє в компіляції Clang (135.5 Klines/sec) і має високу однопотокову продуктивність, що робить його хорошим вибором для розробки, особливо в ARM-сумісному середовищі.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Snapdragon X Elite (X1E-80-100) має інтегровану графіку з оцінкою 33 бали, тоді як Intel Core Ultra 9 285H — 0 балів. Це означає, що Snapdragon здатний виконувати базові графічні завдання без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.