Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285K vs AMD Ryzen 5 1600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285K і AMD Ryzen 5 1600 — це процесори з різних епох. Перший представляє новітню архітектуру Intel 2024 року, а другий — популярний шестиядерник 2017 року на Zen. Порівняння покаже, чи варто оновлювати систему з Ryzen 5 1600 до Ultra 9 285K, або ж різниця в продуктивності не настільки значна для ваших задач.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285K — це однозначний лідер за продуктивністю, що підтверджують бенчмарки: він у 2,5–3 рази швидший за Ryzen 5 1600 в одно- та багатопотокових завданнях. Ultra 9 285K має кращу інтегровану графіку та значно вищу швидкість обробки даних. Однак Ryzen 5 1600 залишається непоганим вибором для бюджетних збірок, де не потрібна максимальна потужність. Якщо ваш бюджет дозволяє, апгрейд на Ultra 9 285K кардинально змінить досвід роботи.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 9 285K має в 2,6 раза вищий одноядерний показник Cinebench R23 (2320 проти 900), що дає перевагу в іграх та повсякденних додатках.
  • Багатоядерна продуктивність Ultra 9 285K у 6,7 раза вища (41558 проти 6230 у Cinebench R23), що робить його ідеальним для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена однаково (100 балів), але Ultra 9 285K досягає цього на значно вищому рівні продуктивності.
  • Інтегрована графіка Ultra 9 285K у 4,4 раза потужніша (83 проти 19 балів), що дозволяє обійтися без дискретної відеокарти для базових завдань.
  • Швидкість обробки файлів (стиснення) у Ultra 9 285K в 3,3 раза вища (1560 MB/s проти 473.5 MB/s), що прискорює архівацію та роботу з великими даними.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2320 900
Cinebench R23 (багатоядерний) 41558 6230

GeekBench v6

File compression 1560 MB/sec 473.5 MB/sec
Clang compilation 242.2 Klines/sec 40.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 479.5 pages/sec 121.5 pages/sec
PDF Renderer 622.1 Mpixels/sec 154.2 Mpixels/sec
Text processing 371.2 pages/sec 99.8 pages/sec
Background blur 95.4 images/sec 21.9 images/sec
Photo processing 164.2 images/sec 48.6 images/sec
Ray tracing 52.3 Mpixels/sec 8.57 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3379 1118
Geekbench 6 (багатоядерний) 23095 4965

PassMark

Integer math 165.9 GOps/sec 41.6 GOps/sec
Floating point math 218.2 GOps/sec 21.4 GOps/sec
Find prime numbers 537M Primes/sec 35M Primes/sec
Random string sorting 92.6M Strings/sec 20.3M Strings/sec
Data encryption 56.1 GBytes/sec 11.7 GBytes/sec
Data compression 771.5 MBytes/sec 172.2 MBytes/sec
Physics 3955 Frames/sec 644 Frames/sec
Extended instructions 61.2B Matrices/sec 6.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 5195 2066
Passmark CPU (багатоядерний) 65873 12279

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 жовтня 2024 11 квітня 2017
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Немає даних
Номер моделі 285K Немає даних
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Немає

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 3.7 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц 3.6 ГГц
Ядер 16 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 3.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 6
Кількість потоків 24 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 32x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 AM4
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2000 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR4-2666
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 39,74 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 285K Сайт AMD Ryzen 5 1600
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 285K чи AMD Ryzen 5 1600?

Intel Core Ultra 9 285K значно кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Passmark одноядерний 5195 проти 2066). Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, особливо в поєднанні з потужною відеокартою.

Чи варто оновлювати Ryzen 5 1600 до Intel Core Ultra 9 285K?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом або компіляцією коду. Ultra 9 285K пропонує в 6-7 разів вищу багатопотокову продуктивність. Для простих офісних завдань різниця менш помітна.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Intel Core Ultra 9 285K досягає цього на набагато вищому рівні продуктивності. Це означає, що він виконує більше роботи на одиницю енергії.

Чи підійде Intel Core Ultra 9 285K для бюджетної збірки?

Ні, це флагманський процесор високого класу, який потребує відповідної материнської плати (LGA 1851) та потужного охолодження. AMD Ryzen 5 1600 — бюджетний варіант для систем початкового рівня.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 9 285K має значно потужнішу інтегровану графіку (83 бали проти 19). Вона дозволяє комфортно дивитися відео у 4K, працювати з графікою та грати в нетребувальні ігри без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.