Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285K vs AMD Ryzen 5 5600U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285K та AMD Ryzen 5 5600U — це процесори з різних епох та цінових сегментів. Перший — флагманський десктопний чип 2024 року з архітектурою Arrow Lake, другий — енергоефективний мобільний процесор 2021 року на базі Zen 3. Незважаючи на різне призначення, їхнє порівняння допомагає зрозуміти, наскільки потужнішим є сучасний топовий CPU для настільних ПК. Ми проаналізували ключові характеристики, результати бенчмарків та оцінки продуктивності.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285K значно перевершує AMD Ryzen 5 5600U за всіма показниками продуктивності, що підтверджується багаторазовою перевагою в бенчмарках: у Cinebench R23 багатоядерний результат вищий у 5,5 разів, а одноядерний — на 69%. Однак це абсолютно різні процесори: Ultra 9 285K призначений для потужних настільних ПК, тоді як Ryzen 5 5600U створений для тонких ноутбуків з низьким енергоспоживанням. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу, компіляції чи ігор, вибір очевидний — Intel. Для повсякденних завдань та автономності Ryzen 5 5600U залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core Ultra 9 285K набирає 41558 балів у Cinebench R23, тоді як AMD Ryzen 5 5600U — лише 7582, що робить Ultra 9 у 5,5 разів потужнішим у багатопотокових завданнях.
  • Одноядерна продуктивність: у Geekbench 6 одноядерний тест Ultra 9 285K (3379 балів) на 84% вищий за результат Ryzen 5 5600U (1834 бали), що дає перевагу в іграх та швидкодії додатків.
  • Інтегрована графіка: за оцінкою сайту, Intel Core Ultra 9 285K отримує 83 бали за інтегровану графіку проти 25 балів у AMD Ryzen 5 5600U, що вказує на значно кращу вбудовану графічну підсистему.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальну оцінку 100 балів за енергоефективність, але варто врахувати, що Ryzen 5 5600U споживає значно менше енергії (15 Вт TDP) порівняно з Ultra 9 285K (125 Вт TDP).
  • Рік випуску та призначення: Intel Core Ultra 9 285K вийшов у 2024 році як десктопний флагман, тоді як AMD Ryzen 5 5600U — мобільний процесор 2021 року, тому їхнє порівняння демонструє прогрес у продуктивності настільних CPU.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2320 1372
Cinebench R23 (багатоядерний) 41558 7582

GeekBench v6

File compression 1560 MB/sec 670.8 MB/sec
Clang compilation 242.2 Klines/sec 45.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 479.5 pages/sec 123.2 pages/sec
PDF Renderer 622.1 Mpixels/sec 169.3 Mpixels/sec
Text processing 371.2 pages/sec 183.2 pages/sec
Background blur 95.4 images/sec 29.9 images/sec
Photo processing 164.2 images/sec 53.1 images/sec
Ray tracing 52.3 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3379 1834
Geekbench 6 (багатоядерний) 23095 6371

PassMark

Integer math 165.9 GOps/sec 57.9 GOps/sec
Floating point math 218.2 GOps/sec 31 GOps/sec
Find prime numbers 537M Primes/sec 48M Primes/sec
Random string sorting 92.6M Strings/sec 19.3M Strings/sec
Data encryption 56.1 GBytes/sec 11.7 GBytes/sec
Data compression 771.5 MBytes/sec 182.4 MBytes/sec
Physics 3955 Frames/sec 700 Frames/sec
Extended instructions 61.2B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 5195 2918
Passmark CPU (багатоядерний) 65873 15431

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 жовтня 2024 12 січня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі 285K Немає даних
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Radeon RX Vega 7

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 3.7 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 16 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 3.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 6
Кількість потоків 24 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 23x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 10-25 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 FP6
Критична температура 105°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Radeon RX Vega 7
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 512 448
TMUs 16 28
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 64 7
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс 1,61 терафлопс
TGP Немає даних 10-45 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 285K Сайт AMD Ryzen 5 5600U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 24 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 285K чи AMD Ryzen 5 5600U?

Intel Core Ultra 9 285K значно потужніший завдяки вищій одноядерній продуктивності (на 69% у Cinebench R23) та кращій інтегрованій графіці. Однак Ryzen 5 5600U встановлюється в ноутбуки, тому для ігор на ПК вибір очевидний — Ultra 9 285K.

Чи підходить AMD Ryzen 5 5600U для робочих завдань?

Так, Ryzen 5 5600U добре справляється з офісними програмами, веб-серфінгом та легким редагуванням. Однак для важких завдань, як-от рендеринг чи компіляція, його продуктивність значно поступається Ultra 9 285K.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальну оцінку енергоефективності, але AMD Ryzen 5 5600U споживає всього 15 Вт, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи. Intel Core Ultra 9 285K потребує потужного охолодження та блоку живлення.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 9 285K, якщо він дорожчий?

Якщо ви потребуєте максимальної продуктивності для рендерингу, відеомонтажу або ігор на топових налаштуваннях, Ultra 9 285K виправдовує свою ціну. Для бюджетних збірок або ноутбуків Ryzen 5 5600U буде більш раціональним вибором.

Який процесор краще підходить для ноутбука?

AMD Ryzen 5 5600U створений спеціально для ноутбуків і забезпечує хороший баланс продуктивності та енергоспоживання. Intel Core Ultra 9 285K — десктопний процесор, який не призначений для мобільних пристроїв.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.