Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285K vs AMD Ryzen 7 5800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285K та AMD Ryzen 7 5800X3D — два процесори, що представляють різні покоління та підходи до архітектури. Перший — флагман 2024 року з гібридною архітектурою, другий — легендарний ігровий CPU з 3D V-Cache, випущений у 2022 році. Якщо ви обираєте між свіжим Intel та перевіреним AMD, важливо порівняти їхню реальну продуктивність у бенчмарках, енергоспоживання та сценарії використання. У цьому матеріалі ми детально проаналізуємо ключові відмінності, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285K значно випереджає AMD Ryzen 7 5800X3D за більшістю синтетичних тестів: однопотокова продуктивність вища на ~60%, багатопотокова — майже втричі. Це робить його ідеальним вибором для професійних завдань (рендеринг, компіляція, обробка фото/відео) та ігор, які чутливі до частоти ядер. Однак Ryzen 7 5800X3D, хоч і програє в цифрах, залишається чудовим бюджетним варіантом для ігрових збірок на платформі AM4, особливо якщо ви не плануєте апгрейд найближчим часом. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність без компромісів — обирайте Intel Ultra 9 285K. Якщо ж ви шукаєте оптимальне співвідношення ціна/продуктивність для ігор на старішій платформі — 5800X3D все ще актуальний.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 9 285K набирає 3379 балів у Geekbench 6 (одноядерний) проти 2113 у Ryzen 7 5800X3D — різниця ~60% на користь Intel.
  • Багатопотокова продуктивність: У Cinebench R23 багатоядерний результат Intel 41558 балів проти 14804 у AMD — перевага майже в 2.8 рази, що критично для рендерингу та відеомонтажу.
  • Інтегрована графіка: Intel Ultra 9 285K має сучасне вбудоване відео (83 бали), тоді як Ryzen 7 5800X3D не має інтегрованої графіки (38 балів), що вимагає обов'язкової дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за цим параметром, але Intel досягає значно вищої продуктивності на ват, що робить його ефективнішим у робочих навантаженнях.
  • Бенчмарки: У Passmark CPU багатоядерний результат Intel 65873 проти 28304 у AMD, а в тесті Clang compilation Intel обробляє 242.2 Klines/sec проти 80.7 Klines/sec — більш ніж утричі швидше.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2320 1453
Cinebench R23 (багатоядерний) 41558 14804

GeekBench v6

File compression 1560 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 242.2 Klines/sec 80.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 479.5 pages/sec 227.7 pages/sec
PDF Renderer 622.1 Mpixels/sec 316.9 Mpixels/sec
Text processing 371.2 pages/sec 205.9 pages/sec
Background blur 95.4 images/sec 54.7 images/sec
Photo processing 164.2 images/sec 81.4 images/sec
Ray tracing 52.3 Mpixels/sec 19.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3379 2113
Geekbench 6 (багатоядерний) 23095 11198

PassMark

Integer math 165.9 GOps/sec 89.1 GOps/sec
Floating point math 218.2 GOps/sec 50.1 GOps/sec
Find prime numbers 537M Primes/sec 223M Primes/sec
Random string sorting 92.6M Strings/sec 33.7M Strings/sec
Data encryption 56.1 GBytes/sec 20.3 GBytes/sec
Data compression 771.5 MBytes/sec 329.7 MBytes/sec
Physics 3955 Frames/sec 2890 Frames/sec
Extended instructions 61.2B Matrices/sec 22.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 5195 3233
Passmark CPU (багатоядерний) 65873 28304

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 жовтня 2024 15 березня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі 285K Немає даних
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.7 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 16 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 3.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 8
Кількість потоків 24 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 34x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 AM4
Критична температура 105°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2000 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR4-3200
- DDR4-2933
- DDR4-2667
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 285K Сайт AMD Ryzen 7 5800X3D
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 285K чи AMD Ryzen 7 5800X3D?

Intel Core Ultra 9 285K забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що дає перевагу в більшості сучасних ігор. Однак Ryzen 7 5800X3D з 3D V-Cache може бути конкурентоспроможним у деяких іграх, особливо на платформі AM4, але загалом Intel виграє за частотою кадрів.

Чи варто оновлюватися з Ryzen 7 5800X3D на Intel Core Ultra 9 285K?

Якщо ви займаєтеся професійним рендерингом, компіляцією або відеомонтажем — так, приріст у багатопотокових завданнях до 3 разів виправдовує апгрейд. Для суто ігрових сценаріїв різниця менш помітна, але все ж відчутна.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори отримали однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Intel Core Ultra 9 285K демонструє значно вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його ефективнішим у перерахунку на виконану роботу.

Чи підтримують ці процесори інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 9 285K має інтегровану графіку (83 бали), що дозволяє використовувати ПК без дискретної відеокарти для базових завдань. AMD Ryzen 7 5800X3D не має вбудованого відео, тому потрібна окрема відеокарта.

Який процесор краще підходить для робочих станцій?

Intel Core Ultra 9 285K значно кращий для робочих станцій завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (41558 vs 14804 у Cinebench R23) та швидшій обробці даних у тестах компіляції, рендерингу та архівації.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.