Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285K vs AMD Ryzen 7 7730U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285K та AMD Ryzen 7 7730U — це два процесори з різними архітектурами та призначенням. Перший належить до високопродуктивних настільних рішень 2024 року, другий — до енергоефективних мобільних чипів 2023 року. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сфери застосування, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285K значно перевершує AMD Ryzen 7 7730U за абсолютною продуктивністю: його багатоядерний показник у Cinebench R23 (41558 балів) майже вчетверо вищий, ніж у конкурента (10801 бал). Однак варто враховувати, що 285K — це потужний настільний процесор, тоді як 7730U — мобільний чип для ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій або ігор, вибір очевидний на користь Intel. Для компактних або автономних пристроїв AMD залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Intel Core Ultra 9 285K демонструє в 3-4 рази вищі результати в багатоядерних тестах (Cinebench R23, Geekbench 6) порівняно з AMD Ryzen 7 7730U.
  • Одноядерна швидкість: У Geekbench 6 одноядерний результат Intel (3379) на 67% вищий, ніж у AMD (2027), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальну оцінку 100, але 7730U споживає значно менше енергії (типово 15 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Intel має кращу вбудовану графіку (83 бали проти 28), що дозволяє комфортно працювати з медіа та легкими іграми без дискретної відеокарти.
  • Призначення: Intel Core Ultra 9 285K — настільний процесор для ПК, тоді як AMD Ryzen 7 7730U — мобільний чип, оптимізований для ультрабуків та тонких ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2320 1448
Cinebench R23 (багатоядерний) 41558 10801

GeekBench v6

File compression 1560 MB/sec 781.6 MB/sec
Clang compilation 242.2 Klines/sec 69 Klines/sec
HTML 5 Browser 479.5 pages/sec 163.2 pages/sec
PDF Renderer 622.1 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 371.2 pages/sec 217.6 pages/sec
Background blur 95.4 images/sec 35.8 images/sec
Photo processing 164.2 images/sec 64.7 images/sec
Ray tracing 52.3 Mpixels/sec 17.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3379 2027
Geekbench 6 (багатоядерний) 23095 8485

PassMark

Integer math 165.9 GOps/sec 75.1 GOps/sec
Floating point math 218.2 GOps/sec 39.3 GOps/sec
Find prime numbers 537M Primes/sec 47M Primes/sec
Random string sorting 92.6M Strings/sec 24.3M Strings/sec
Data encryption 56.1 GBytes/sec 14.9 GBytes/sec
Data compression 771.5 MBytes/sec 231 MBytes/sec
Physics 3955 Frames/sec 796 Frames/sec
Extended instructions 61.2B Matrices/sec 14.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 5195 3069
Passmark CPU (багатоядерний) 65873 18635

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 жовтня 2024 5 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі 285K Немає даних
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.7 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 16 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 3.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 8
Кількість потоків 24 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 20x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 15 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 FP6
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Radeon RX Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 512 512
TMUs 16 32
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 64 8
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс 2,05 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 285K Сайт AMD Ryzen 7 7730U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 285K чи AMD Ryzen 7 7730U?

Intel Core Ultra 9 285K значно потужніший завдяки вищій одноядерній продуктивності (Passmark 5195 проти 3069) та кращій інтегрованій графіці. Для ігор на настільному ПК обирайте Intel.

Чи підходить AMD Ryzen 7 7730U для роботи з відео та 3D-моделюванням?

Так, але з обмеженнями. Його багатоядерна продуктивність (Cinebench 10801 балів) достатня для базового редагування, але для професійних завдань краще обрати Intel Core Ultra 9 285K.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але AMD Ryzen 7 7730U споживає близько 15 Вт, що робить його ідеальним для автономних ноутбуків. Intel споживає значно більше, але й потужність вища.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори?

Так, це корисно для розуміння різниці в продуктивності між класами пристроїв. Intel 285K призначений для ПК, а AMD 7730U — для ноутбуків, тому вибір залежить від ваших потреб.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

Intel Core Ultra 9 285K значно швидший у багатопотокових завданнях (Passmark 65873 проти 18635), тому він краще підходить для важкої багатозадачності, рендерингу та компіляції.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.