Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285K vs Apple M4 Max (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі високопродуктивних процесорів з’явилися два потужні гравці: Intel Core Ultra 9 285K для настільних ПК та Apple M4 Max (14-Core) для професійних ноутбуків MacBook Pro. Обидва чипи вийшли восени 2024 року, але мають кардинально різну архітектуру та призначення. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні бенчмарки, енергоефективність та продуктивність, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285K випереджає Apple M4 Max (14-Core) у багатопотокових завданнях завдяки вищому результату Cinebench R23 (41558 проти 23841) та Passmark CPU (65873). Він також демонструє кращу інтегровану графіку (83 vs 63). Однак Apple M4 Max має вищу однопотокову продуктивність за Geekbench 6 (3996 vs 3379) та однакову з Intel енергоефективність (100 балів). Якщо вам потрібен максимальний багатоядерний потенціал для рендерингу або компіляції, обирайте Intel. Для мобільної роботи з високою однопотоковою швидкістю підійде Apple.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 9 285K майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (41558 проти 23841) та Passmark CPU (65873 проти 23275 у Geekbench), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова швидкість: Apple M4 Max (14-Core) лідирує в Geekbench 6 (3996 проти 3379), що забезпечує більш чуйну роботу в повсякденних задачах та іграх, чутливих до частоти.
  • Інтегрована графіка: Intel отримує 83 бали проти 63 у Apple, що свідчить про сильнішу вбудовану графіку для базових графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Архітектура: Intel використовує x86-сумісність, тоді як Apple M4 Max побудований на ARMv9, що дає перевагу в енергоефективності та інтеграції з екосистемою macOS.
  • Призначення: Intel Core Ultra 9 285K — це настільний процесор для ПК, а Apple M4 Max (14-Core) призначений виключно для ноутбуків MacBook Pro, що впливає на мобільність та охолодження.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2320 2279
Cinebench R23 (багатоядерний) 41558 23841

GeekBench v6

File compression 1560 MB/sec Немає даних
Clang compilation 242.2 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 479.5 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 622.1 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 371.2 pages/sec Немає даних
Background blur 95.4 images/sec Немає даних
Photo processing 164.2 images/sec Немає даних
Ray tracing 52.3 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 3379 3996
Geekbench 6 (багатоядерний) 23095 23275

PassMark

Integer math 165.9 GOps/sec Немає даних
Floating point math 218.2 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 537M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 92.6M Strings/sec Немає даних
Data encryption 56.1 GBytes/sec Немає даних
Data compression 771.5 MBytes/sec Немає даних
Physics 3955 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 61.2B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 5195 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 65873 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 11 жовтня 2024 30 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Arrow Lake Apple M4
Номер моделі 285K Немає даних
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Apple M4 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 8 10
Потоковий 8 10
Частота 3.7 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц Немає даних
Ядер 16 4
Потоковий 16 4
Частота 3.2 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 14
Кількість потоків 24 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 37x 45x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 62 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 Apple M-Socket
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Apple M4 Max GPU (32-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 512 4096
TMUs 16 256
ROPs 8 128
Обчислювальні блоки 64 512
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс 14,8 терафлопс
TGP Немає даних 51 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Так Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 410 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 285K Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 24 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 285K чи Apple M4 Max (14-Core)?

Intel Core Ultra 9 285K має вищу багатопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку, що робить його більш придатним для ігор на ПК. Однак Apple M4 Max (14-Core) може бути кращим у іграх, оптимізованих під macOS, завдяки вищій однопотоковій швидкості.

Чи варто вибирати Apple M4 Max (14-Core) замість Intel для роботи з відео?

Так, якщо ви працюєте в екосистемі Apple та використовуєте програми, оптимізовані під ARM (наприклад, Final Cut Pro). Intel Core Ultra 9 285K буде швидшим у багатопотокових завданнях, таких як рендеринг у Premiere Pro.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак Apple M4 Max (14-Core) споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати настільний Intel з мобільним Apple?

Так, порівняння корисне для розуміння різниці в архітектурі та продуктивності. Intel Core Ultra 9 285K призначений для стаціонарних ПК, а Apple M4 Max (14-Core) — для ноутбуків, тому вибір залежить від ваших потреб у мобільності.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Intel Core Ultra 9 285K має вищу багатопотокову продуктивність (242.2 Klines/sec у Clang проти даних Apple), що робить його кращим для компіляції великих проектів. Apple M4 Max (14-Core) може бути швидшим у однопотокових задачах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.