Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285K vs Apple M4 Pro (12-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285K та Apple M4 Pro (12-Core) — два потужні процесори, випущені восени 2024 року. Перший орієнтований на настільні ПК з високою багатоядерною продуктивністю, другий — на професійні Mac із чудовою однопотоковою ефективністю. Порівняємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб визначити оптимальний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285K виграє в багатоядерних завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 41558 проти 19691) і має вищий Passmark CPU. Apple M4 Pro (12-Core) демонструє кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (3846 проти 3379) та вищу швидкість стиснення файлів (2080 MB/s). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу чи компіляції — обирайте Intel. Якщо пріоритет — енергоефективність та робота в екосистемі Apple — M4 Pro стане кращим вибором.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core Ultra 9 285K майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (41558 проти 19691) та Passmark (65873 проти відсутніх даних у M4 Pro).
  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 Pro лідирує в Geekbench 6 (3846 проти 3379), що дає перевагу в більшості повсякденних додатків.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100, але M4 Pro традиційно споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі.
  • Інтегрована графіка: Intel має вищий бал (83 проти 63), що свідчить про кращу вбудовану графіку для базових завдань.
  • Спеціалізовані завдання: M4 Pro швидше стискає файли (2080 MB/s) та обробляє фото (196.9 images/s), тоді як Intel краще справляється з компіляцією (242.2 Klines/s) та трасуванням променів (52.3 Mpixels/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2320 2235
Cinebench R23 (багатоядерний) 41558 19691

GeekBench v6

File compression 1560 MB/sec 2080 MB/sec
Clang compilation 242.2 Klines/sec 162.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 479.5 pages/sec 512.7 pages/sec
PDF Renderer 622.1 Mpixels/sec 506.6 Mpixels/sec
Text processing 371.2 pages/sec 367.4 pages/sec
Background blur 95.4 images/sec 85.1 images/sec
Photo processing 164.2 images/sec 196.9 images/sec
Ray tracing 52.3 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3379 3846
Geekbench 6 (багатоядерний) 23095 20093

PassMark

Integer math 165.9 GOps/sec Немає даних
Floating point math 218.2 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 537M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 92.6M Strings/sec Немає даних
Data encryption 56.1 GBytes/sec Немає даних
Data compression 771.5 MBytes/sec Немає даних
Physics 3955 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 61.2B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 5195 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 65873 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 11 жовтня 2024 29 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Arrow Lake Apple M4
Номер моделі 285K Немає даних
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Apple M4 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 8
Частота 3.7 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц Немає даних
Ядер 16 4
Потоковий 16 4
Частота 3.2 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 12
Кількість потоків 24 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 37x 45x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 38 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 Apple M-Socket
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Apple M4 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 512 2048
TMUs 16 128
ROPs 8 64
Обчислювальні блоки 64 256
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс 7,4 терафлопс
TGP Немає даних 26 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Так Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 273 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 285K Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 24 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 9 285K має вищу багатоядерну продуктивність та кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор на ПК, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Apple M4 Pro зазвичай споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що важливо для ноутбуків та компактних систем.

Який процесор краще підходить для професійної роботи?

Intel Core Ultra 9 285K краще впорається з рендерингом, компіляцією та іншими багатопотоковими завданнями, тоді як Apple M4 Pro забезпечує вищу швидкість в однопотокових додатках, як-от стиснення файлів.

Чи можна порівнювати ці процесори напряму?

Так, але варто враховувати, що Intel працює на архітектурі x86, а Apple — на ARM, тому результати бенчмарків можуть відрізнятися залежно від оптимізації програмного забезпечення.

Який процесор має вищу однопотокову продуктивність?

Apple M4 Pro (12-Core) демонструє вищі результати в Geekbench 6 (3846 проти 3379), що робить його кращим для завдань, які залежать від одного ядра.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.