Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285K vs Intel Core i5 10500

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core Ultra 9 285K та Intel Core i5 10500 — це діалог між флагманським процесором 2024 року та перевіреним часом чипом для офісних і домашніх ПК. Core Ultra 9 285K побудований на новітній архітектурі Arrow Lake, пропонує 24 ядра та вражаючі результати в багатопотокових завданнях. Core i5 10500 — 6-ядерний процесор Comet Lake, який досі актуальний для бюджетних збірок. Розглянемо ключові відмінності в продуктивності, енергоефективності та сценаріях використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285K — це безумовний лідер за продуктивністю в усіх сценаріях: він у 5 разів швидший у багатоядерних завданнях (Cinebench R23: 41558 vs 8209) та вдвічі швидший в одноядерних. Core i5 10500 значно поступається в іграх, рендерингу та компіляції, але має нижче енергоспоживання та може бути достатнім для базових офісних завдань. Якщо ваш бюджет дозволяє — обирайте Core Ultra 9 285K для максимальної продуктивності. Core i5 10500 — розумний вибір для легких робочих навантажень або другорядного ПК.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Core Ultra 9 285K набирає 41558 балів у Cinebench R23, що в 5 разів більше ніж 8209 у Core i5 10500.
  • Одноядерна продуктивність: Core Ultra 9 285K має 2320 балів у Cinebench R23 проти 1082 у Core i5 10500 — майже вдвічі вища швидкість.
  • Інтегрована графіка: Core Ultra 9 285K отримує 83 бали за інтегровану графіку, тоді як Core i5 10500 лише 24, що дає перевагу в легких іграх та відтворенні відео.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Core Ultra 9 285K досягає значно вищої продуктивності на ват.
  • Рік випуску та архітектура: Core Ultra 9 285K (2024, Arrow Lake) значно новіший за Core i5 10500 (2020, Comet Lake), що впливає на підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2320 1082
Cinebench R23 (багатоядерний) 41558 8209

GeekBench v6

File compression 1560 MB/sec 521.7 MB/sec
Clang compilation 242.2 Klines/sec 50 Klines/sec
HTML 5 Browser 479.5 pages/sec 146.7 pages/sec
PDF Renderer 622.1 Mpixels/sec 210.7 Mpixels/sec
Text processing 371.2 pages/sec 147.9 pages/sec
Background blur 95.4 images/sec 33.9 images/sec
Photo processing 164.2 images/sec 53.3 images/sec
Ray tracing 52.3 Mpixels/sec 10.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3379 1468
Geekbench 6 (багатоядерний) 23095 6502

PassMark

Integer math 165.9 GOps/sec 44.9 GOps/sec
Floating point math 218.2 GOps/sec 28 GOps/sec
Find prime numbers 537M Primes/sec 36M Primes/sec
Random string sorting 92.6M Strings/sec 25.9M Strings/sec
Data encryption 56.1 GBytes/sec 5.2 GBytes/sec
Data compression 771.5 MBytes/sec 206.3 MBytes/sec
Physics 3955 Frames/sec 756 Frames/sec
Extended instructions 61.2B Matrices/sec 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 5195 2826
Passmark CPU (багатоядерний) 65873 13417

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 11 жовтня 2024 1 травня 2020
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Comet Lake
Номер моделі 285K i5-10500
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 3.7 ГГц 3.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 16 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 3.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 6
Кількість потоків 24 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 31x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 LGA-1200
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 300 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 512 192
TMUs 16 24
ROPs 8 3
Обчислювальні блоки 64 24
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс 0,44 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR4-2666
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.6 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 285K Сайт Intel Core i5 10500
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 24 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 9 285K значно кращий завдяки вищій одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 3379 vs 1468) та новішій архітектурі. Core i5 10500 може бути достатнім для старих ігор, але в сучасних проектах буде вузьким місцем.

Чи варто купувати Core i5 10500 у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний ПК для офісних завдань, серфінгу та легких додатків. Для рендерингу, відеомонтажу або ігор краще обрати Core Ultra 9 285K або інший сучасний процесор.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Core Ultra 9 285K забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні споживання, що робить його ефективнішим у перерахунку на ват.

Чи підтримують ці процесори сучасні технології?

Core Ultra 9 285K підтримує новітні стандарти (DDR5, PCIe 5.0), тоді як Core i5 10500 обмежений DDR4 та PCIe 3.0. Для максимальної швидкодії обирайте Core Ultra 9 285K.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Core Ultra 9 285K значно продуктивніший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 41558 vs 8209), тому впорається з рендерингом відео в рази швидше. Core i5 10500 підійде лише для легкого монтажу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.