Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285K vs Intel Core i5 9500T

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285K (2024) та Intel Core i5 9500T (2019) — два процесори з різних епох. Перший — флагманський чип для найвимогливіших завдань, другий — енергоефективна модель для офісних ПК. Ми порівняли їх за ключовими бенчмарками, продуктивністю в іграх та робочих додатках, щоб визначити, який вартий вашої уваги.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285K значно випереджає i5 9500T за всіма показниками: у Geekbench 6 багатоядерний результат вищий у 5 разів (23095 vs 4625), а Passmark CPU (багатоядерний) — у 8 разів (65873 vs 8213). Ultra 9 285K — вибір для професійного відеомонтажу, 3D-рендерингу та ігор. i5 9500T підійде для базових офісних завдань, де важлива енергоефективність. Різниця в ціні виправдана лише за умови інтенсивних обчислень.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 9 285K має в 5 разів вищий результат у Geekbench 6 (багатоядерний) — 23095 проти 4625 у i5 9500T.
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 9 285K удвічі швидший у Geekbench 6 (одноядерний) — 3379 проти 1157.
  • Рендеринг та обробка зображень: Ultra 9 285K обробляє 95.4 зображень/с у Background blur, тоді як i5 9500T — лише 26.5 зображень/с.
  • Компіляція коду: Ultra 9 285K компілює 242.2 Klines/s у Clang, що у 7.8 разів швидше за i5 9500T (30.9 Klines/s).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), що робить i5 9500T привабливим для малопотужних систем, незважаючи на нижчу продуктивність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2320 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 41558 Немає даних

GeekBench v6

File compression 1560 MB/sec 396.5 MB/sec
Clang compilation 242.2 Klines/sec 30.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 479.5 pages/sec 102.4 pages/sec
PDF Renderer 622.1 Mpixels/sec 144.8 Mpixels/sec
Text processing 371.2 pages/sec 132.1 pages/sec
Background blur 95.4 images/sec 26.5 images/sec
Photo processing 164.2 images/sec 46.9 images/sec
Ray tracing 52.3 Mpixels/sec 5.54 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3379 1157
Geekbench 6 (багатоядерний) 23095 4625

PassMark

Integer math 165.9 GOps/sec 22.8 GOps/sec
Floating point math 218.2 GOps/sec 19.7 GOps/sec
Find prime numbers 537M Primes/sec 33M Primes/sec
Random string sorting 92.6M Strings/sec 14.2M Strings/sec
Data encryption 56.1 GBytes/sec 2.6 GBytes/sec
Data compression 771.5 MBytes/sec 112.1 MBytes/sec
Physics 3955 Frames/sec 567 Frames/sec
Extended instructions 61.2B Matrices/sec 9.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 5195 2164
Passmark CPU (багатоядерний) 65873 8213

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 11 жовтня 2024 23 квітня 2019
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Coffee Lake
Номер моделі 285K i5-9500T
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 6
Частота 3.7 ГГц 2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц 3.7 ГГц
Ядер 16 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 3.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 6
Кількість потоків 24 6
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 37x 22x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) 9 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 35 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 LGA-1151
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 300 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 512 192
TMUs 16 24
ROPs 8 3
Обчислювальні блоки 64 24
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс 0,42 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR4-2666
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.6 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 285K Сайт Intel Core i5 9500T
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 24 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 285K чи Intel Core i5 9500T?

Intel Core Ultra 9 285K значно продуктивніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Passmark одноядерний 5195 vs 2164) та сучасній архітектурі. Він забезпечить вищий FPS у сучасних іграх.

Чи підійде Intel Core i5 9500T для відеомонтажу?

Так, але для легких проектів. У багатопотокових завданнях, як-от рендеринг, він у 5-8 разів повільніший за Ultra 9 285K. Для професійної роботи краще обрати Ultra 9.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але i5 9500T — це T-серія з низьким TDP, тому він споживає менше електроенергії в реальних умовах.

Чи варто замінити Intel Core i5 9500T на Intel Core Ultra 9 285K?

Так, якщо вам потрібна висока продуктивність у багатопотокових завданнях (рендеринг, компіляція, обробка відео). Для офісних завдань різниця буде менш помітною.

Який процесор краще справляється з обробкою фото?

Intel Core Ultra 9 285K обробляє 164.2 зображень/с, що в 3.5 рази швидше за i5 9500T (46.9 зображень/с). Для пакетної обробки Ultra 9 значно ефективніший.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.