Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285K vs Intel Core i7 7700K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285K (2024) та Intel Core i7 7700K (2017) — це два процесори з різницею у сім років. Ultra 9 285K пропонує сучасну архітектуру, значно вищу багатопотокову продуктивність та енергоефективність, тоді як i7 7700K був флагманом свого часу. Порівняння допоможе зрозуміти, чи варто оновлювати старий ПК на новий процесор.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285K є однозначним лідером у всіх аспектах продуктивності. Він перевершує i7 7700K у багатоядерних завданнях більш ніж у 7 разів (Cinebench R23: 41558 vs 5902) та має вдвічі вищу однопотокову швидкість. Якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом або сучасними іграми, Ultra 9 285K стане потужним апгрейдом. Однак для базових офісних завдань i7 7700K все ще може бути достатнім.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ultra 9 285K у 7 разів швидший за i7 7700K у Cinebench R23 (41558 vs 5902), що критично для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 9 285K на 90% випереджає i7 7700K у Geekbench 6 (3379 vs 1516), забезпечуючи кращу швидкодію в іграх та повсякденних задачах.
  • Інтегрована графіка: Ultra 9 285K має значно потужніше вбудоване відео (83 бали проти 21), що дозволяє комфортно працювати з 4K-контентом без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але Ultra 9 285K досягає цього при значно вищій продуктивності завдяки новій архітектурі.
  • Сучасні технології: Ultra 9 285K підтримує DDR5, PCIe 5.0 та нові інструкції, тоді як i7 7700K обмежений DDR4 та PCIe 3.0.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2320 1216
Cinebench R23 (багатоядерний) 41558 5902

GeekBench v6

File compression 1560 MB/sec 456.6 MB/sec
Clang compilation 242.2 Klines/sec 37.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 479.5 pages/sec 115.7 pages/sec
PDF Renderer 622.1 Mpixels/sec 162.6 Mpixels/sec
Text processing 371.2 pages/sec 152.5 pages/sec
Background blur 95.4 images/sec 28.7 images/sec
Photo processing 164.2 images/sec 53.4 images/sec
Ray tracing 52.3 Mpixels/sec 7.57 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3379 1516
Geekbench 6 (багатоядерний) 23095 5290

PassMark

Integer math 165.9 GOps/sec 30.6 GOps/sec
Floating point math 218.2 GOps/sec 18.8 GOps/sec
Find prime numbers 537M Primes/sec 31M Primes/sec
Random string sorting 92.6M Strings/sec 17.3M Strings/sec
Data encryption 56.1 GBytes/sec 3.3 GBytes/sec
Data compression 771.5 MBytes/sec 137.1 MBytes/sec
Physics 3955 Frames/sec 659 Frames/sec
Extended instructions 61.2B Matrices/sec 8.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 5195 2718
Passmark CPU (багатоядерний) 65873 9646

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 11 жовтня 2024 3 січня 2017
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Kaby Lake
Номер моделі 285K i7-7700K
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) HD Graphics 630

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 8 8
Частота 3.7 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 16 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 3.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 4
Кількість потоків 24 8
Частота шини 100 МГц 42 МГц
Множник 37x 100x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 91 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 LGA-1151
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Intel HD Graphics 630
Частота GPU 300 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 512 192
TMUs 16 24
ROPs 8 3
Обчислювальні блоки 64 24
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс 0,44 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR4-2400
- DDR3L-1600
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 35,76 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 285K Сайт Intel Core i7 7700K
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 24 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор?

Intel Core Ultra 9 285K значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Passmark одноядерний: 5195 vs 2718). Він забезпечить вищий FPS у сучасних іграх, особливо з відеокартами останнього покоління.

Чи варто оновлювати i7 7700K до Ultra 9 285K?

Так, якщо ви займаєтеся відеомонтажем, 3D-моделюванням або іншими багатопотоковими завданнями. Для офісних програм та старих ігор i7 7700K все ще може бути достатнім, але Ultra 9 285K дасть суттєвий приріст у швидкості.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ultra 9 285K досягає його при значно вищій продуктивності. Це означає, що він виконує більше роботи на кожен ват енергії.

Чи підійде Ultra 9 285K для старих материнських плат?

Ні, Ultra 9 285K вимагає новий сокет LGA 1851 та чіпсет Intel 800-ї серії. Для i7 7700K потрібен сокет LGA 1151 з чіпсетом Intel 200-ї серії. Оновлення процесора потребує заміни материнської плати.

Який процесор краще для роботи з відео?

Ultra 9 285K значно швидший: у тесті Background blur він обробляє 95.4 зображення/сек проти 28.7, а в Ray tracing — 52.3 Mpixels/сек проти 7.57. Для рендерингу та експорту відео це дає багаторазовий приріст.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.