Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285K vs Intel Core i7 8665U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285K та Intel Core i7 8665U — це два абсолютно різних за призначенням процесори. Перший — флагманський десктопний чип 2024 року на архітектурі Arrow Lake, орієнтований на максимальну продуктивність у робочих станціях та іграх. Другий — енергоефективний мобільний процесор 2019 року (Whiskey Lake), створений для ультрабуків та офісних завдань. Різниця в архітектурі, кількості ядер, частотах та енергоспоживанні робить їх представниками зовсім різних класів.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285K — це безумовний лідер за продуктивністю: його багатоядерний результат у Cinebench R23 (41558 балів) у 11 разів вищий, ніж у Core i7 8665U (3771 бал). У одноядерних тестах перевага також значна — майже вдвічі за Geekbench 6. Водночас Core i7 8665U виграє в енергоефективності (TDP 15 Вт проти 125 Вт у 285K) і призначений для мобільних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу, монтажу відео або ігор — обирайте Core Ultra 9 285K. Для легких офісних завдань та роботи в дорозі достатньо Core i7 8665U.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Core Ultra 9 285K набирає 41558 балів у Cinebench R23, що в 11 разів більше за 3771 бал у Core i7 8665U.
  • Одноядерна швидкість: у Geekbench 6 одноядерний результат 3379 у 285K проти 1269 у 8665U — різниця в 2,7 раза.
  • Інтегрована графіка: графічна підсистема Core Ultra 9 285K отримала 83 бали в рейтингу, тоді як i7 8665U — лише 17 балів, що робить 285K придатним для легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Енергоспоживання: Core i7 8665U (15 Вт) значно економніший за Core Ultra 9 285K (125 Вт), що робить його ідеальним для тривалої автономної роботи в ноутбуках.
  • Рік випуску та архітектура: 285K (2024, Arrow Lake) використовує сучасні ядра Lion Cove та Skymont, тоді як 8665U (2019, Whiskey Lake) базується на старій мікроархітектурі зі значно нижчою продуктивністю на такт.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2320 1256
Cinebench R23 (багатоядерний) 41558 3771

GeekBench v6

File compression 1560 MB/sec 337.7 MB/sec
Clang compilation 242.2 Klines/sec 18.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 479.5 pages/sec 84.1 pages/sec
PDF Renderer 622.1 Mpixels/sec 104.8 Mpixels/sec
Text processing 371.2 pages/sec 108.6 pages/sec
Background blur 95.4 images/sec 17.8 images/sec
Photo processing 164.2 images/sec 36.1 images/sec
Ray tracing 52.3 Mpixels/sec 4.18 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3379 1269
Geekbench 6 (багатоядерний) 23095 3426

PassMark

Integer math 165.9 GOps/sec 23.2 GOps/sec
Floating point math 218.2 GOps/sec 13.8 GOps/sec
Find prime numbers 537M Primes/sec 22M Primes/sec
Random string sorting 92.6M Strings/sec 10.5M Strings/sec
Data encryption 56.1 GBytes/sec 2.1 GBytes/sec
Data compression 771.5 MBytes/sec 78 MBytes/sec
Physics 3955 Frames/sec 466 Frames/sec
Extended instructions 61.2B Matrices/sec 5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 5195 2186
Passmark CPU (багатоядерний) 65873 6247

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 11 жовтня 2024 16 квітня 2019
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Whiskey Lake
Номер моделі 285K i7-8665U
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 8 8
Частота 3.7 ГГц 1,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 16 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 3.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 4
Кількість потоків 24 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 37x 19x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 15 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 BGA-1528
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 512 192
TMUs 16 24
ROPs 8 3
Обчислювальні блоки 64 24
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс 0,44 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 37,5 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 285K Сайт Intel Core i7 8665U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 24 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Core Ultra 9 285K чи Core i7 8665U?

Core Ultra 9 285K значно потужніший завдяки вищій одноядерній продуктивності та новішій архітектурі. Він забезпечує високий FPS у сучасних іграх, тоді як Core i7 8665U призначений лише для базових ігор або робочих завдань.

Чи можна використовувати Core i7 8665U для відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Для легкого монтажу в 1080p його продуктивності вистачить, однак для 4K-відео або складних ефектів краще обрати Core Ultra 9 285K, який у 11 разів швидший у багатоядерних завданнях.

Який процесор енергоефективніший?

Core i7 8665U має TDP 15 Вт і значно економніший, що робить його ідеальним для ультрабуків. Core Ultra 9 285K споживає 125 Вт, але пропонує набагато вищу продуктивність, що виправдано для десктопних систем.

Чи варто купувати Core i7 8665U у 2025 році?

Тільки якщо ви шукаєте бюджетний ноутбук для офісних завдань, серфінгу та перегляду відео. Для сучасних ігор або професійної роботи з графікою його продуктивність уже недостатня.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

Core Ultra 9 285K завдяки великій кількості ядер і високій багатоядерній продуктивності (41558 балів Cinebench) значно краще підходить для одночасної роботи з важкими додатками, ніж Core i7 8665U (3771 бал).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.