Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285K vs Intel Core i9 11900KF

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285K та Intel Core i9 11900KF — два процесори різних поколінь, що представляють топові лінійки Intel. Перший вийшов у 2024 році та базується на новітній архітектурі, тоді як другий дебютував ще у 2021-му. Порівняння допоможе зрозуміти, чи варто оновлювати систему з 11-го покоління на актуальний флагман, або який з них краще підходить для ваших завдань — від ігор до професійної роботи.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285K значно перевершує Intel Core i9 11900KF за більшістю показників. Він демонструє майже в 2,5 рази вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (41558 проти 16211) та помітно кращу одноядерну швидкодію. Хоча енергоефективність обох моделей оцінена однаково високо, Ultra 9 285K пропонує суттєво кращу інтегровану графіку та новітні технології. Для ігор, рендерингу та роботи з важким контентом Ultra 9 285K є однозначно кращим вибором, тоді як i9-11900KF може бути бюджетним варіантом для застарілих збірок.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 9 285K набирає 41558 балів у Cinebench R23, що в 2,56 рази більше, ніж 16211 у i9-11900KF.
  • Одноядерна швидкодія: Ultra 9 285K випереджає i9-11900KF на 40% у Geekbench 6 (3379 проти 2535) та на 47% у Cinebench R23 (2320 проти 1663).
  • Інтегрована графіка: Ultra 9 285K отримав 83 бали за графіку, тоді як i9-11900KF — лише 36, що робить його кращим для систем без дискретної відеокарти.
  • Рендеринг та компіляція: Ultra 9 285K обробляє 242,2 Klines/sec у Clang (проти 92,6) та 52,3 Mpixels/sec у Ray tracing (проти 21), що вказує на перевагу в професійних завданнях.
  • Дата виходу та покоління: Ultra 9 285K вийшов у жовтні 2024 року, тоді як i9-11900KF — у березні 2021, що пояснює значний розрив у продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2320 1663
Cinebench R23 (багатоядерний) 41558 16211

GeekBench v6

File compression 1560 MB/sec 741.6 MB/sec
Clang compilation 242.2 Klines/sec 92.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 479.5 pages/sec 188.6 pages/sec
PDF Renderer 622.1 Mpixels/sec 316.8 Mpixels/sec
Text processing 371.2 pages/sec 242.6 pages/sec
Background blur 95.4 images/sec 51.7 images/sec
Photo processing 164.2 images/sec 73.4 images/sec
Ray tracing 52.3 Mpixels/sec 21 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3379 2535
Geekbench 6 (багатоядерний) 23095 10369

PassMark

Integer math 165.9 GOps/sec 89.8 GOps/sec
Floating point math 218.2 GOps/sec 53 GOps/sec
Find prime numbers 537M Primes/sec 68M Primes/sec
Random string sorting 92.6M Strings/sec 37.5M Strings/sec
Data encryption 56.1 GBytes/sec 16 GBytes/sec
Data compression 771.5 MBytes/sec 330 MBytes/sec
Physics 3955 Frames/sec 1048 Frames/sec
Extended instructions 61.2B Matrices/sec 23B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 5195 3538
Passmark CPU (багатоядерний) 65873 25004

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 11 жовтня 2024 16 березня 2021
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Rocket Lake
Номер моделі 285K i9-11900KF
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.7 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц 5,3 ГГц
Ядер 16 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 3.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 8
Кількість потоків 24 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 35x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 125 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 LGA-1200
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2000 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 50 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 285K Сайт Intel Core i9 11900KF
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 285K чи Intel Core i9 11900KF?

Intel Core Ultra 9 285K значно потужніший завдяки вищій одноядерній продуктивності (на 40-47% у бенчмарках), що критично для ігор. Він забезпечить вищий FPS у сучасних проєктах.

Чи варто оновлюватися з i9-11900KF на Ultra 9 285K?

Так, якщо ви працюєте з рендерингом, компіляцією або відеомонтажем — Ultra 9 285K пропонує в 2,5 рази вищу багатопотокову продуктивність. Для ігор оновлення також помітне, але менш критичне.

У якого процесора краща енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ultra 9 285K досягає значно вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання завдяки новішій архітектурі.

Чи підтримують ці процесори інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 9 285K має інтегровану графіку з оцінкою 83 бали, що дозволяє працювати без дискретної відеокарти. i9-11900KF не має вбудованої графіки (літера KF), тому потребує окремої відеокарти.

Який процесор краще підходить для професійних завдань?

Intel Core Ultra 9 285K значно кращий для рендерингу, компіляції коду та обробки зображень завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (41558 проти 16211 у Cinebench R23).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.