Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285K vs Intel Core i9 12900HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285K та Intel Core i9 12900HX — два потужні процесори від Intel, але вони належать до різних поколінь та орієнтовані на різні завдання. Ultra 9 285K — це новинка 2024 року для настільних ПК, тоді як i9 12900HX — мобільний чип 2022 року для ігрових ноутбуків. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285K значно випереджає Core i9 12900HX за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю завдяки новішій архітектурі. У Cinebench R23 багатоядерний результат Ultra 9 майже вдвічі вищий (41558 проти 23150), а в Geekbench 6 — на 34% та 60% краще в одно- та багатоядерному тестах відповідно. Обидва чипи мають однакову високу енергоефективність, але Ultra 9 пропонує кращу інтегровану графіку. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для стаціонарного ПК — обирайте Ultra 9 285K. Для потужного ноутбука i9 12900HX все ще залишається хорошим вибором.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 9 285K на 21% швидший у Cinebench R23 (2320 проти 1912) та на 34% у Geekbench 6 (3379 проти 2517).
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 9 285K майже вдвічі потужніший у Cinebench R23 (41558 проти 23150) та на 60% у Geekbench 6 (23095 проти 14457).
  • Інтегрована графіка: Ultra 9 285K отримує 83 бали проти 45 у i9 12900HX, що робить його кращим для завдань без дискретної відеокарти.
  • Синтетичні тести: У Passmark Ultra 9 285K на 35% швидший в одноядерному (5195 проти 3836) та майже вдвічі в багатоядерному (65873 проти 34044) режимах.
  • Рік випуску та платформа: Ultra 9 285K вийшов у 2024 році для настільних ПК, тоді як i9 12900HX — мобільний процесор 2022 року для ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2320 1912
Cinebench R23 (багатоядерний) 41558 23150

GeekBench v6

File compression 1560 MB/sec 1110 MB/sec
Clang compilation 242.2 Klines/sec 121.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 479.5 pages/sec 336.5 pages/sec
PDF Renderer 622.1 Mpixels/sec 382.4 Mpixels/sec
Text processing 371.2 pages/sec 254 pages/sec
Background blur 95.4 images/sec 58.1 images/sec
Photo processing 164.2 images/sec 116.9 images/sec
Ray tracing 52.3 Mpixels/sec 29.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3379 2517
Geekbench 6 (багатоядерний) 23095 14457

PassMark

Integer math 165.9 GOps/sec 116.2 GOps/sec
Floating point math 218.2 GOps/sec 86.6 GOps/sec
Find prime numbers 537M Primes/sec 135M Primes/sec
Random string sorting 92.6M Strings/sec 45.1M Strings/sec
Data encryption 56.1 GBytes/sec 23.6 GBytes/sec
Data compression 771.5 MBytes/sec 412.2 MBytes/sec
Physics 3955 Frames/sec 2048 Frames/sec
Extended instructions 61.2B Matrices/sec 25B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 5195 3836
Passmark CPU (багатоядерний) 65873 34044

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 11 жовтня 2024 10 травня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Alder Lake
Номер моделі 285K i9-12900HX
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) UHD Graphics (32EU)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.7 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц 5 ГГц
Ядер 16 8
Потоковий 16 8
Частота 3.2 ГГц 1.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 3.6 ГГц
Кількість ядер 24 16
Кількість потоків 24 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 23x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) 30МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 45-55 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт 157 Вт
Сокет FCLGA-1851 BGA-1964
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Intel UHD Graphics (32EU)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1550 МГц
Шейдерні блоки 512 256
TMUs 16 16
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 64 32
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс 0,79 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 285K Сайт Intel Core i9 12900HX
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 285K чи Intel Core i9 12900HX?

Intel Core Ultra 9 285K кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (на 21-34% швидше в бенчмарках). Однак i9 12900HX також забезпечує високу частоту кадрів у сучасних іграх.

Чи варто купувати Intel Core i9 12900HX у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен потужний ноутбук за доступнішою ціною. Він все ще добре справляється з іграми та робочими завданнями, хоча поступається новішим моделям.

Яка різниця в енергоефективності між Ultra 9 285K та i9 12900HX?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), що свідчить про хорошу оптимізацію. Однак Ultra 9 285K споживає більше енергії через вищу продуктивність.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу та рендерингу?

Intel Core Ultra 9 285K значно кращий завдяки майже вдвічі вищій багатопотоковій продуктивності (41558 проти 23150 у Cinebench R23). Він швидше обробляє відео та 3D-рендеринг.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори безпосередньо?

Так, але варто враховувати, що Ultra 9 285K має вищий TDP і призначений для стаціонарних ПК, тоді як i9 12900HX оптимізований для ноутбуків з обмеженим охолодженням.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.