Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285K vs Intel Core i9 13900KS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285K та Intel Core i9 13900KS — два флагманські процесори, що представляють різні покоління архітектури Intel. Ultra 9 285K вийшов у 2024 році, тоді як i9 13900KS дебютував на початку 2023-го. Обидві моделі орієнтовані на високопродуктивні збірки, але мають відмінності в архітектурі, енергоефективності та результатах синтетичних тестів. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, бенчмарки та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285K випереджає Core i9 13900KS за більшістю показників: вища однопотокова продуктивність (Geekbench 6: 3379 проти 3050), краща багатопотокова продуктивність (Cinebench R23: 41558 проти 40404) та значно вищий результат у Passmark (65873 проти 61592). Однак i9 13900KS демонструє кращу швидкість у файловому стисненні (1790 MB/s проти 1560 MB/s) та обробці HTML5. Вибір між ними залежить від пріоритетів: Ultra 9 285K кращий для задач, що вимагають максимальної обчислювальної потужності, тоді як 13900KS може бути вигіднішим у певних робочих навантаженнях.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 9 285K має вищий результат у Geekbench 6 (3379 проти 3050) та Passmark (5195 проти 4748), що дає перевагу в іграх та додатках, чутливих до частоти одного ядра.
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 9 285K набирає 41558 балів у Cinebench R23 проти 40404 у 13900KS, що свідчить про кращу роботу з відеомонтажем, рендерингом та компіляцією.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ultra 9 285K (2024 рік) побудований на новішій архітектурі, що може забезпечити краще співвідношення продуктивності до енергоспоживання.
  • Швидкість файлового стиснення: i9 13900KS значно випереджає Ultra 9 285K (1790 MB/s проти 1560 MB/s), що робить його кращим вибором для архівації та роботи з великими об'ємами даних.
  • Інтегрована графіка: Ultra 9 285K має вищий рейтинг інтегрованої графіки (83 проти 77), що може бути корисним для систем без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2320 2339
Cinebench R23 (багатоядерний) 41558 40404

GeekBench v6

File compression 1560 MB/sec 1790 MB/sec
Clang compilation 242.2 Klines/sec 213.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 479.5 pages/sec 564.2 pages/sec
PDF Renderer 622.1 Mpixels/sec 585.8 Mpixels/sec
Text processing 371.2 pages/sec 308.9 pages/sec
Background blur 95.4 images/sec 61.5 images/sec
Photo processing 164.2 images/sec 188.3 images/sec
Ray tracing 52.3 Mpixels/sec 48.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3379 3050
Geekbench 6 (багатоядерний) 23095 22073

PassMark

Integer math 165.9 GOps/sec 213.9 GOps/sec
Floating point math 218.2 GOps/sec 157 GOps/sec
Find prime numbers 537M Primes/sec 261M Primes/sec
Random string sorting 92.6M Strings/sec 91.8M Strings/sec
Data encryption 56.1 GBytes/sec 48.6 GBytes/sec
Data compression 771.5 MBytes/sec 830 MBytes/sec
Physics 3955 Frames/sec 3484 Frames/sec
Extended instructions 61.2B Matrices/sec 49B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 5195 4748
Passmark CPU (багатоядерний) 65873 61592

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 11 жовтня 2024 12 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Raptor Lake
Номер моделі 285K i9-13900KS
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) UHD Graphics 770

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.7 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц 6 ГГц
Ядер 16 16
Потоковий 16 16
Частота 3.2 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 24 24
Кількість потоків 24 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 32x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 36 МБ (загальний) 36 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 150 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт 253 Вт
Сокет FCLGA-1851 LGA-1700
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Intel UHD Graphics 770
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1650 МГц
Шейдерні блоки 512 256
TMUs 16 16
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 64 32
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс 0,84 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 89,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 285K Сайт Intel Core i9 13900KS
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 285K чи Intel Core i9 13900KS?

Intel Core Ultra 9 285K кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 3379 проти 3050) та новішій архітектурі, що забезпечує вищу частоту в одноядерних навантаженнях.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i9 13900KS на Intel Core Ultra 9 285K?

Так, якщо ви потребуєте максимальної багатопотокової продуктивності (Cinebench R23: 41558 проти 40404) та кращої енергоефективності. Однак для файлового стиснення 13900KS залишається швидшим.

Який процесор має вищу продуктивність у рендерингу?

Intel Core Ultra 9 285K має вищу продуктивність у рендерингу завдяки кращим результатам у Cinebench R23 (41558 балів) та Ray tracing (52.3 Mpixels/sec проти 48.4).

Чи підтримують обидва процесори DDR5?

Так, обидва процесори підтримують оперативну пам'ять DDR5, але Ultra 9 285K, як новіша модель, може мати кращу підтримку вищих частот та нових стандартів.

Який процесор краще підходить для робочих станцій?

Intel Core Ultra 9 285K краще підходить для робочих станцій завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та кращим результатам у компіляції (242.2 Klines/sec проти 213.7) та обробці PDF (622.1 Mpixels/sec проти 585.8).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.