Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 288V vs AMD Ryzen 5 5500

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 288V та AMD Ryzen 5 5500 — два процесори різних поколінь, які змагаються за увагу в сегменті продуктивних ПК. Перший вийшов у вересні 2024 року на архітектурі Intel Core Ultra, другий дебютував у березні 2022 року на базі Zen 3. Попри різницю у віці, обидва CPU пропонують цікаве співвідношення ціни та можливостей, хоча їхні сильні сторони лежать у різних площинах — від однопотокової швидкості до багатоядерної потужності.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 288V випереджає AMD Ryzen 5 5500 за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2864 проти 1961) та швидкістю роботи з браузером і фото. Він також демонструє кращу енергоефективність (100 балів). Однак AMD Ryzen 5 5500 має вищий багатоядерний показник у Passmark (19398 проти 19288) і трохи кращу швидкість рейтрейсингу (15.4 проти 14.5 Mpixels/сек). Якщо вам потрібна максимальна швидкість в однопотокових завданнях і сучасна архітектура — обирайте Intel. Для бюджетних збірок із акцентом на багатопотоковість — AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 9 288V на 44% швидший в однопотоковому Geekbench 6 (2864 проти 1961), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • AMD Ryzen 5 5500 демонструє вищий багатоядерний результат Passmark (19398 проти 19288), що робить його конкурентоспроможним у багатопотокових сценаріях.
  • Intel випереджає в обробці HTML5 (278.5 проти 147.3 сторінок/сек) та фото (117 проти 61.4 зображень/сек), що важливо для веб-розробки та редагування.
  • AMD має невелику перевагу в рейтрейсингу (15.4 проти 14.5 Mpixels/сек), що може бути корисним у 3D-рендерингу.
  • Intel Core Ultra 9 288V новіший (2024 рік) і пропонує кращу енергоефективність (100 балів), тоді як AMD Ryzen 5 5500 (2022 рік) є більш доступним варіантом.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1967 1358
Cinebench R23 (багатоядерний) 13401 10412

GeekBench v6

File compression 1020 MB/sec 819.4 MB/sec
Clang compilation 69 Klines/sec 61.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 278.5 pages/sec 147.3 pages/sec
PDF Renderer 290.7 Mpixels/sec 233.2 Mpixels/sec
Text processing 312.1 pages/sec 191.9 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 40.4 images/sec
Photo processing 117 images/sec 61.4 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 15.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2864 1961
Geekbench 6 (багатоядерний) 11069 8220

PassMark

Integer math 44.1 GOps/sec 65.7 GOps/sec
Floating point math 61 GOps/sec 36.9 GOps/sec
Find prime numbers 214M Primes/sec 57M Primes/sec
Random string sorting 21.4M Strings/sec 24.7M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 14.9 GBytes/sec
Data compression 170.2 MBytes/sec 245.5 MBytes/sec
Physics 1581 Frames/sec 905 Frames/sec
Extended instructions 13.9B Matrices/sec 17.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4611 3058
Passmark CPU (багатоядерний) 19288 19398

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 15 березня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі 288V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 3.3 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2050 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 4,2 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 288V Сайт AMD Ryzen 5 5500
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 288V чи AMD Ryzen 5 5500?

Intel Core Ultra 9 288V має вищу однопотокову продуктивність, що критично для більшості ігор. Він забезпечує вищий FPS у сучасних проєктах завдяки швидшим ядрам.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 5500 у 2024 році?

Так, якщо ви шукаєте бюджетний процесор для багатопотокових завдань, як-от відеомонтаж або компіляція. Він пропонує хорошу продуктивність за свою ціну.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Core Ultra 9 288V використовує сучаснішу архітектуру, що може забезпечити краще співвідношення продуктивності на ват.

Чи підходить Intel Core Ultra 9 288V для робочих станцій?

Так, він добре справляється з однопотоковими завданнями, як-от веб-серфінг, фотообробка та компіляція. Для важких багатопотокових навантажень краще розглянути інші моделі.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 9 288V має вищий рейтинг інтегрованої графіки (37 проти 29), що робить його кращим вибором для систем без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.