Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 288V vs AMD Ryzen 5 5600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 288V та AMD Ryzen 5 5600X — це два процесори, які представляють різні покоління та архітектури. Перший вийшов у 2024 році та орієнтований на енергоефективність і однопотокову продуктивність, тоді як другий — перевірений часом чип для ігор і робочих завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків і сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 288V виграє в однопотокових тестах (Geekbench 6: 2864 проти 2173) та енергоефективності, що робить його ідеальним для ноутбуків і завдань, де важлива автономність. Однак AMD Ryzen 5 5600X демонструє вищу багатопотокову продуктивність у Passmark (21888 проти 19288) і краще підходить для стаціонарних ПК, ігор та рендерингу. Якщо вам потрібна мобільність і сучасна архітектура — обирайте Intel, для максимальної продуктивності в настільному сегменті — AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 9 288V значно випереджає AMD Ryzen 5 5600X в однопотокових тестах: Geekbench 6 (2864 проти 2173) та Cinebench R23 (1967 проти 1541).
  • AMD Ryzen 5 5600X має вищий багатопотоковий результат у Passmark (21888 проти 19288), що вказує на кращу продуктивність у важких багатозадачних сценаріях.
  • Intel Core Ultra 9 288V показує кращу енергоефективність (100 балів) та новішу архітектуру 2024 року, тоді як AMD Ryzen 5 5600X вийшов у 2020 році.
  • У тестах обробки тексту та HTML 5 Browser Intel Core Ultra 9 288V значно швидший (312.1 проти 213.5 pages/sec та 278.5 проти 169 pages/sec відповідно).
  • AMD Ryzen 5 5600X має невелику перевагу в трасуванні променів (16 проти 14.5 Mpixels/sec) та Clang компіляції (66.2 проти 69 Klines/sec), що може бути корисним для розробників.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1967 1541
Cinebench R23 (багатоядерний) 13401 11838

GeekBench v6

File compression 1020 MB/sec 954.5 MB/sec
Clang compilation 69 Klines/sec 66.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 278.5 pages/sec 169 pages/sec
PDF Renderer 290.7 Mpixels/sec 245 Mpixels/sec
Text processing 312.1 pages/sec 213.5 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 47.2 images/sec
Photo processing 117 images/sec 68.8 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 16 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2864 2173
Geekbench 6 (багатоядерний) 11069 9135

PassMark

Integer math 44.1 GOps/sec 71.9 GOps/sec
Floating point math 61 GOps/sec 39.5 GOps/sec
Find prime numbers 214M Primes/sec 131M Primes/sec
Random string sorting 21.4M Strings/sec 26.3M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 15.7 GBytes/sec
Data compression 170.2 MBytes/sec 252.4 MBytes/sec
Physics 1581 Frames/sec 1324 Frames/sec
Extended instructions 13.9B Matrices/sec 16.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4611 3360
Passmark CPU (багатоядерний) 19288 21888

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі 288V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 3.3 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,6 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 37x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2050 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 4,2 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 288V Сайт AMD Ryzen 5 5600X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 9 288V чи AMD Ryzen 5 5600X?

AMD Ryzen 5 5600X зазвичай краще підходить для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з настільними платформами. Intel Core Ultra 9 288V може бути слабшим у важких іграх через орієнтацію на енергоефективність.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 9 288V у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен сучасний енергоефективний процесор для ноутбука з високою однопотоковою продуктивністю для роботи з текстом, браузером та фото. Для стаціонарного ПК краще розглянути AMD.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 9 288V має вищий бал за інтегровану графіку (37 проти 32), що робить його кращим для базових графічних завдань без дискретної відеокарти.

Чи підходить AMD Ryzen 5 5600X для рендерингу та компіляції?

Так, AMD Ryzen 5 5600X добре справляється з рендерингом і компіляцією завдяки вищій багатопотоковій продуктивності в Passmark та Clang компіляції.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 9 288V використовує новішу архітектуру, що може забезпечити кращу автономність у мобільних пристроях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.