Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 288V vs AMD Ryzen 5 7540U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 288V (2024) і AMD Ryzen 5 7540U (2023) — два сучасні мобільні процесори, орієнтовані на тонкі ноутбуки. Обидві моделі демонструють високу енергоефективність, але Ultra 9 288V випереджає конкурента в однопотокових завданнях (Geekbench 6 одноядерний: 2864 проти 2405) та інтегрованій графіці. Ryzen 5 7540U, своєю чергою, пропонує дещо вищу багатопотокову продуктивність у деяких сценаріях, хоча загальний бал багатоядерного Passmark майже однаковий (19288 vs 18685). Розгляньмо деталі.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 288V — кращий вибір для користувачів, які потребують максимальної однопотокової продуктивності та швидкої роботи з графікою (фото, відео, браузер). Він значно випереджає Ryzen 5 7540U у тестах Geekbench 6 та Cinebench R23 одноядерний. AMD Ryzen 5 7540U — більш доступний варіант, який пропонує гідну багатопотокову продуктивність для повсякденних завдань, але поступається в іграх та ресурсоємних додатках. Якщо пріоритет — швидкість у браузері та фоторедакторах, обирайте Intel. Для збалансованих завдань з обмеженим бюджетом підійде AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Ultra 9 288V має вищі показники в Cinebench R23 (1967 проти 1789) та Geekbench 6 (2864 проти 2405), що забезпечує швидшу роботу в браузері та офісних програмах.
  • Багатопотоковість: Ultra 9 288V випереджає Ryzen 5 7540U у Cinebench R23 багатоядерному (13401 проти 9892) та Geekbench 6 багатоядерному (11069 проти 8822), демонструючи кращу продуктивність у відеомонтажі та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Intel Ultra 9 288V показує вищі результати в обробці фото (117 проти 72,2 зображень/сек) та трасуванні променів (14,5 проти 13,3 Mpixels/сек), що робить його кращим для легких ігор та графічних завдань.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал (100) за енергоефективність, що свідчить про однаково низьке енергоспоживання та тепловиділення в тонких ноутбуках.
  • Дата виходу: Intel Ultra 9 288V новіший (вересень 2024), тоді як AMD Ryzen 5 7540U вийшов у травні 2023, що може вплинути на сумісність з новітніми технологіями та платформами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1967 1789
Cinebench R23 (багатоядерний) 13401 9892

GeekBench v6

File compression 1020 MB/sec 988.4 MB/sec
Clang compilation 69 Klines/sec 63.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 278.5 pages/sec 172.2 pages/sec
PDF Renderer 290.7 Mpixels/sec 215.5 Mpixels/sec
Text processing 312.1 pages/sec 239.6 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 42.6 images/sec
Photo processing 117 images/sec 72.2 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 13.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2864 2405
Geekbench 6 (багатоядерний) 11069 8822

PassMark

Integer math 44.1 GOps/sec 61.3 GOps/sec
Floating point math 61 GOps/sec 36.9 GOps/sec
Find prime numbers 214M Primes/sec 66M Primes/sec
Random string sorting 21.4M Strings/sec 23.8M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 170.2 MBytes/sec 211.3 MBytes/sec
Physics 1581 Frames/sec 975 Frames/sec
Extended instructions 13.9B Matrices/sec 15.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4611 3607
Passmark CPU (багатоядерний) 19288 18685

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 23 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі 288V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 3.3 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 32x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 15-30 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP7
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon 740M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 2050 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
IGPU FLOPS 4,2 терафлопс 1,28 терафлопс
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 4
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 288V Сайт AMD Ryzen 5 7540U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 9 288V має вищу продуктивність інтегрованої графіки (обробка фото 117 проти 72,2 зображень/сек), тому він краще справляється з легкими іграми та графічними завданнями.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 5 7540U для роботи з відео?

Хоча Ryzen 5 7540U демонструє гідну багатопотокову продуктивність, Intel Ultra 9 288V значно швидший у Cinebench R23 багатоядерному (13401 проти 9892), тому краще підходить для відеомонтажу.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий найвищий бал енергоефективності (100), тому вони забезпечують тривалий час автономної роботи в ультрабуках.

Який процесор новіший і чи варто чекати на новинку?

Intel Core Ultra 9 288V вийшов у вересні 2024, тоді як Ryzen 5 7540U — у травні 2023. Новіший Intel пропонує кращу однопотокову продуктивність та інтегровану графіку.

Який процесор обрати для повсякденних завдань?

Для звичайної роботи (браузер, офіс, відео) обидва підходять, але Intel Ultra 9 288V швидший у HTML 5 Browser (278,5 проти 172,2 сторінок/сек) та обробці тексту (312,1 проти 239,6 сторінок/сек).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.