Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 288V vs AMD Ryzen 7 7435HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 288V та AMD Ryzen 7 7435HS — це два сучасні процесори для ноутбуків, що вийшли у 2024 році. Перший належить до лінійки Intel Core Ultra з акцентом на енергоефективність та однопотокову продуктивність, другий — до серії AMD Ryzen 7, відомої своєю багатопотоковою потужністю. Порівняння допоможе визначити, який чип краще впорається з вашими завданнями: від роботи з документами до ігор та рендерингу.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 288V виграє в однопотокових тестах (Cinebench R23: 1967 проти 1477) та енергоефективності, що робить його ідеальним для повсякденних завдань і роботи з браузером. AMD Ryzen 7 7435HS демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Passmark (23823 проти 19288) і швидше компілює код (77.5 Klines/sec). Якщо вам потрібна максимальна швидкість в одному потоці та економія заряду — обирайте Intel. Для багатозадачності та професійних навантажень краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 9 288V має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) 2864 проти 2010 у AMD Ryzen 7 7435HS.
  • AMD Ryzen 7 7435HS випереджає Intel у багатоядерному Passmark: 23823 проти 19288, що свідчить про кращу багатопотокову потужність.
  • Intel Core Ultra 9 288V швидше обробляє веб-сторінки (HTML 5 Browser: 278.5 pages/sec) та фото (117 images/sec), тоді як AMD лідирує в рендерингу PDF (308.7 Mpixels/sec) та трасуванні променів (18.3 Mpixels/sec).
  • Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але Intel отримав вищий загальний рейтинг (60 проти 53) завдяки кращим одноядерним показникам.
  • AMD Ryzen 7 7435HS вийшов раніше (квітень 2024) та пропонує вищу швидкість компіляції Clang (77.5 Klines/sec) порівняно з Intel (69 Klines/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1967 1477
Cinebench R23 (багатоядерний) 13401 13805

GeekBench v6

File compression 1020 MB/sec 881.7 MB/sec
Clang compilation 69 Klines/sec 77.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 278.5 pages/sec 193.5 pages/sec
PDF Renderer 290.7 Mpixels/sec 308.7 Mpixels/sec
Text processing 312.1 pages/sec 208.8 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 46.2 images/sec
Photo processing 117 images/sec 77.4 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 18.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2864 2010
Geekbench 6 (багатоядерний) 11069 9779

PassMark

Integer math 44.1 GOps/sec 87 GOps/sec
Floating point math 61 GOps/sec 49.7 GOps/sec
Find prime numbers 214M Primes/sec 55M Primes/sec
Random string sorting 21.4M Strings/sec 32.1M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 19.1 GBytes/sec
Data compression 170.2 MBytes/sec 316.6 MBytes/sec
Physics 1581 Frames/sec 1009 Frames/sec
Extended instructions 13.9B Matrices/sec 22.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4611 3205
Passmark CPU (багатоядерний) 19288 23823

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 1 квітня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі 288V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 3.3 ГГц 3.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 31x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35-54 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2050 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 4,2 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 288V Сайт AMD Ryzen 7 7435HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 9 288V чи AMD Ryzen 7 7435HS?

Intel Core Ultra 9 288V має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для багатьох ігор, але AMD Ryzen 7 7435HS може бути кращим у багатопотокових сценаріях. Враховуючи відсутність даних про інтегровану графіку, вибір залежить від наявності дискретної відеокарти.

Чи підходить AMD Ryzen 7 7435HS для роботи з відео?

Так, AMD Ryzen 7 7435HS демонструє високу багатопотокову продуктивність у Passmark (23823), що корисно для рендерингу відео. Однак Intel Core Ultra 9 288V швидше обробляє фото (117 images/sec), що може бути перевагою для окремих завдань.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори отримали однаковий бал енергоефективності (100), що свідчить про високий рівень оптимізації. Intel Core Ultra 9 288V має новішу архітектуру (вересень 2024), що може забезпечити кращу автономність у легких завданнях.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 9 288V для програмування?

Intel Core Ultra 9 288V швидше в однопотокових тестах (Geekbench 6: 2864), що корисно для компіляції невеликих проектів. Однак AMD Ryzen 7 7435HS компілює Clang швидше (77.5 Klines/sec), тому для великих кодових баз він може бути кращим.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

AMD Ryzen 7 7435HS має вищий багатоядерний Passmark (23823), що робить його сильнішим у багатозадачності. Intel Core Ultra 9 288V, попри нижчий бал, демонструє кращу продуктивність в окремих завданнях, як-от обробка веб-сторінок.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.