Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 288V vs AMD Ryzen 7 7700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 288V та AMD Ryzen 7 7700X — два сучасні процесори, що належать до різних архітектурних поколінь. Перший вийшов у вересні 2024 року, другий — у вересні 2022-го. Обидва демонструють високий рівень однопотокової продуктивності, але суттєво відрізняються за багатоядерними можливостями, енергоспоживанням та інтегрованою графікою. Розберімося, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7700X — очевидний лідер у багатопотокових завданнях: його показники в Cinebench R23 (багатоядерний) майже на 48% вищі, ніж у Intel Core Ultra 9 288V. Він також швидше компілює код, обробляє PDF та виконує трасування променів. Натомість Intel Core Ultra 9 288V пропонує кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів, але новіша архітектура дає змогу економити енергію) і дещо вищий одноядерний результат у Passmark. Для ігор та офісних завдань обидва процесори підходять добре, але для роботи з важким контентом або багатопотоковими сценаріями Ryzen 7 7700X буде вигіднішим вибором.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 7700X значно випереджає Intel Core Ultra 9 288V у багатоядерних бенчмарках: Cinebench R23 (19872 проти 13401) та Geekbench 6 (15478 проти 11069).
  • Intel Core Ultra 9 288V має вищий одноядерний результат у Passmark (4611 проти 4200), що може свідчити про кращу оптимізацію для певних однопотокових завдань.
  • AMD Ryzen 7 7700X демонструє кращу продуктивність у трасуванні променів (26.7 проти 14.5 Mpixels/sec) та компіляції Clang (120.3 проти 69 Klines/sec).
  • Intel Core Ultra 9 288V виграє в енергоефективності завдяки новішій архітектурі (2024 рік), що робить його привабливішим для компактних систем та ноутбуків.
  • Інтегрована графіка AMD Ryzen 7 7700X оцінюється вище (48 балів проти 37), що може дати перевагу в іграх без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1967 2006
Cinebench R23 (багатоядерний) 13401 19872

GeekBench v6

File compression 1020 MB/sec 1560 MB/sec
Clang compilation 69 Klines/sec 120.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 278.5 pages/sec 298 pages/sec
PDF Renderer 290.7 Mpixels/sec 437.3 Mpixels/sec
Text processing 312.1 pages/sec 300.6 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 72.1 images/sec
Photo processing 117 images/sec 114.7 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 26.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2864 2931
Geekbench 6 (багатоядерний) 11069 15478

PassMark

Integer math 44.1 GOps/sec 114.2 GOps/sec
Floating point math 61 GOps/sec 69.7 GOps/sec
Find prime numbers 214M Primes/sec 186M Primes/sec
Random string sorting 21.4M Strings/sec 48.8M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 170.2 MBytes/sec 424 MBytes/sec
Physics 1581 Frames/sec 2094 Frames/sec
Extended instructions 13.9B Matrices/sec 32.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4611 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 19288 36000

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 29 вересня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 288V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 3.3 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 45x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 105 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2050 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1024 128
IGPU FLOPS 4,2 терафлопс 0,56 терафлопс
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 288V Сайт AMD Ryzen 7 7700X
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Обидва процесори демонструють високу однопотокову продуктивність, що важливо для ігор. Однак AMD Ryzen 7 7700X має кращу інтегровану графіку, що може забезпечити вищий FPS у легких іграх без дискретної відеокарти.

Чи варто обирати Intel Core Ultra 9 288V для роботи з відео?

Для відеомонтажу важлива багатопотокова продуктивність. AMD Ryzen 7 7700X значно швидше обробляє багатоядерні завдання, тому для професійної роботи з відео він буде кращим вибором.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Core Ultra 9 288V вийшов на два роки пізніше, що зазвичай означає кращу оптимізацію енергоспоживання. Для мобільних пристроїв Intel може бути вигіднішим.

Чи підтримують ці процесори сучасні стандарти пам'яті?

Обидва процесори підтримують DDR5, що забезпечує високу пропускну здатність. Конкретні частоти залежать від материнської плати та конфігурації.

Який процесор краще для багатозадачності?

AMD Ryzen 7 7700X має вищу багатоядерну продуктивність (наприклад, Passmark багатоядерний 36000 проти 19288), тому він краще впорається з одночасною роботою кількох важких програм.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.