Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 288V vs AMD Ryzen 7 7745HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 288V та AMD Ryzen 7 7745HX — два потужні процесори для сучасних ноутбуків, але вони орієнтовані на різні сценарії. Intel Ultra 9 288V (вересень 2024) робить ставку на однопотокову продуктивність та енергоефективність, тоді як AMD Ryzen 7 7745HX (січень 2023) пропонує вищу багатопотокову потужність. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків і допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 288V виграє в одноядерних тестах (Cinebench R23: 1967 проти 1846) та енергоефективності (100 балів), що робить його ідеальним для щоденних завдань, веб-серфінгу та роботи з текстом. Натомість AMD Ryzen 7 7745HX значно потужніший у багатоядерних сценаріях (Cinebench R23: 18060 проти 13401) і краще справляється з рендерингом, компіляцією та архівацією. Якщо вам потрібна мобільність і тривала автономність — обирайте Intel. Для важких обчислювальних задач і творчості — AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Ultra 9 288V лідирує в Cinebench R23 (1967 проти 1846) та Geekbench 6 (2864 проти 2763), що дає перевагу в іграх та швидкодії інтерфейсу.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 7745HX значно потужніший — Cinebench R23 (18060 проти 13401) і Geekbench 6 (13662 проти 11069), що важливо для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають 100 балів за цим параметром, але Intel Ultra 9 288V новіший (2024 рік) і потенційно ефективніший у легких навантаженнях.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 7 7745HX отримує 44 бали проти 37 у Intel, що може бути корисним для базових ігор без дискретної відеокарти.
  • Бенчмарки Passmark: AMD домінує в багатоядерному тесті (32729 проти 19288), а Intel — в одноядерному (4611 проти 3948), підкреслюючи різну спеціалізацію.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1967 1846
Cinebench R23 (багатоядерний) 13401 18060

GeekBench v6

File compression 1020 MB/sec 1360 MB/sec
Clang compilation 69 Klines/sec 118.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 278.5 pages/sec 241.9 pages/sec
PDF Renderer 290.7 Mpixels/sec 385.6 Mpixels/sec
Text processing 312.1 pages/sec 284.5 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 64 images/sec
Photo processing 117 images/sec 88.8 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 25.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2864 2763
Geekbench 6 (багатоядерний) 11069 13662

PassMark

Integer math 44.1 GOps/sec 106.9 GOps/sec
Floating point math 61 GOps/sec 64.6 GOps/sec
Find prime numbers 214M Primes/sec 158M Primes/sec
Random string sorting 21.4M Strings/sec 43.8M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 23.2 GBytes/sec
Data compression 170.2 MBytes/sec 387.2 MBytes/sec
Physics 1581 Frames/sec 1710 Frames/sec
Extended instructions 13.9B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4611 3948
Passmark CPU (багатоядерний) 19288 32729

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі 288V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 610M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 3.3 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 45-75 Вт
Сокет FCBGA-2833 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon 610M
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2050 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1024 128
IGPU FLOPS 4,2 терафлопс 0,56 терафлопс
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 288V Сайт AMD Ryzen 7 7745HX
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 288V чи AMD Ryzen 7 7745HX?

Intel Core Ultra 9 288V має вищу одноядерну продуктивність, що важливо для більшості ігор. Однак AMD Ryzen 7 7745HX пропонує кращу інтегровану графіку, що може бути корисним у бюджетних конфігураціях.

Чи підходить AMD Ryzen 7 7745HX для рендерингу та відеомонтажу?

Так, завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 18060) AMD Ryzen 7 7745HX значно швидше справляється з рендерингом, компіляцією та архівацією, ніж Intel Ultra 9 288V.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core Ultra 9 288V новіший (2024 рік) і може демонструвати кращу автономність у легких сценаріях завдяки архітектурі.

Чи варто вибирати Intel Ultra 9 288V для роботи з текстом та офісними завданнями?

Так, Intel Ultra 9 288V чудово підходить для офісних завдань завдяки високій одноядерній продуктивності та енергоефективності, що забезпечує швидку роботу додатків і тривалий час роботи від батареї.

Який процесор має вищий загальний рейтинг на сайті?

AMD Ryzen 7 7745HX має трохи вищий загальний рейтинг (62 бали) порівняно з Intel Core Ultra 9 288V (60 балів), що відображає його перевагу в багатопотокових задачах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.