Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 288V vs AMD Ryzen 9 5950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 288V та AMD Ryzen 9 5950X — це два потужних процесори, що належать до різних поколінь і архітектур. Ultra 9 288V (2024) — це новітній мобільний чип із високою однопотоковою продуктивністю та чудовою енергоефективністю, тоді як Ryzen 9 5950X (2020) — флагманський десктопний 16-ядерний процесор, який досі лишається лідером у багатопотокових завданнях. Порівняємо їхні характеристики, бенчмарки та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 288V виграє в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2864 проти 2276) та енергоефективності, що робить його ідеальним для компактних ноутбуків і завдань, де важлива швидкість на одне ядро. Натомість AMD Ryzen 9 5950X має значно вищу багатопотокову потужність (Cinebench R23 багатоядерний: 26017 проти 13401) завдяки 16 ядрам, що робить його кращим вибором для рендерингу, компіляції та відеомонтажу. Якщо вам потрібна мобільність та економія енергії — обирайте Intel, а для максимальної продуктивності в стаціонарному ПК — AMD.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Intel Core Ultra 9 288V має 8 ядер, тоді як AMD Ryzen 9 5950X — 16 ядер, що дає перевагу AMD у багатопотокових завданнях.
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 9 288V лідирує в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2864 проти 2276), що важливо для ігор та повсякденних додатків.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ultra 9 288V споживає значно менше енергії завдяки новішій архітектурі та меншій кількості ядер.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 9 5950X має вищий рейтинг інтегрованої графіки (57 проти 37), що дозволяє працювати без дискретної відеокарти в базових сценаріях.
  • Багатопотокові бенчмарки: Ryzen 9 5950X значно потужніший у багатоядерних тестах (Passmark: 45602 проти 19288), що робить його кращим для рендерингу, компіляції та наукових розрахунків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1967 1614
Cinebench R23 (багатоядерний) 13401 26017

GeekBench v6

File compression 1020 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 69 Klines/sec 147.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 278.5 pages/sec 224.5 pages/sec
PDF Renderer 290.7 Mpixels/sec 372.1 Mpixels/sec
Text processing 312.1 pages/sec 222.5 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 28.4 images/sec
Photo processing 117 images/sec 85 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 38.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2864 2276
Geekbench 6 (багатоядерний) 11069 12728

PassMark

Integer math 44.1 GOps/sec 187.6 GOps/sec
Floating point math 61 GOps/sec 100.2 GOps/sec
Find prime numbers 214M Primes/sec 233M Primes/sec
Random string sorting 21.4M Strings/sec 65.5M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 39.8 GBytes/sec
Data compression 170.2 MBytes/sec 626.1 MBytes/sec
Physics 1581 Frames/sec 1898 Frames/sec
Extended instructions 13.9B Matrices/sec 40.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4611 3468
Passmark CPU (багатоядерний) 19288 45602

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі 288V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 4 32
Частота 3.3 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 8 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 34x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 105 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2050 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 4,2 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 288V Сайт AMD Ryzen 9 5950X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 288V чи AMD Ryzen 9 5950X?

Intel Core Ultra 9 288V має вищу однопотокову продуктивність, що зазвичай дає перевагу в іграх. Однак Ryzen 9 5950X також добре справляється завдяки великій кількості ядер, але може відставати в чутливих до частоти проектах.

Чи підходить AMD Ryzen 9 5950X для відеомонтажу?

Так, Ryzen 9 5950X з 16 ядрами та високою багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 26017) чудово підходить для рендерингу відео та роботи з важкими проектами.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 9 288V споживає менше енергії завдяки новішій технології та меншій кількості ядер, що робить його кращим для ноутбуків.

Чи можна використовувати Intel Core Ultra 9 288V для рендерингу?

Так, але він поступається Ryzen 9 5950X у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 13401 проти 26017). Для професійного рендерингу краще обрати AMD.

Який процесор вийшов пізніше і чи варто обирати новіший?

Intel Core Ultra 9 288V вийшов у 2024 році, а AMD Ryzen 9 5950X — у 2020. Новіший Intel пропонує кращу однопотокову продуктивність та енергоефективність, але AMD залишається потужнішим у багатопотокових сценаріях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.