Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 288V vs AMD Ryzen AI 7 Pro 360

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 288V та AMD Ryzen AI 7 Pro 360 — два сучасні процесори для тонких ноутбуків, що з'явилися восени 2024 року. Обидва отримали однаковий загальний рейтинг 60 балів та максимальну оцінку за енергоефективність. Однак за лаштунками цифр ховаються різні підходи до архітектури: Intel робить акцент на високій однопотоковій продуктивності, тоді як AMD пропонує кращу багатопотокову потужність та інтегровану графіку. Розберімося, який процесор підійде саме вам.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 288V виграє в однопотокових завданнях (Cinebench R23 одноядерний: 1967 проти 1809) та швидше працює з браузером і текстовими документами. Натомість AMD Ryzen AI 7 Pro 360 лідирує в багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 17029 проти 13401) та пропонує кращу інтегровану графіку (Ray tracing: 18.1 проти 14.5 Mpixels/sec). Якщо ваш пріоритет — офісна робота та вебсерфінг, обирайте Intel. Для творчих завдань, рендерингу та легких ігор краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 9 288V має вищі показники в Cinebench R23 (1967 проти 1809) та Geekbench 6 (2864 проти 2700), що дає перевагу в браузері та офісних додатках.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen AI 7 Pro 360 значно потужніший у багатоядерних тестах (Cinebench R23: 17029 проти 13401), що важливо для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: AMD випереджає Intel у тестах Ray tracing (18.1 проти 14.5 Mpixels/sec) та Background blur (50.3 проти 49.8 images/sec), що робить його кращим для графічних завдань.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальні 100 балів, тому вони однаково економні та підходять для тонких ноутбуків з пасивним охолодженням.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 9 288V з'явився на місяць раніше (вересень 2024), тоді як AMD Ryzen AI 7 Pro 360 вийшов у жовтні 2024 року.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1967 1809
Cinebench R23 (багатоядерний) 13401 17029

GeekBench v6

File compression 1020 MB/sec 1010 MB/sec
Clang compilation 69 Klines/sec 65.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 278.5 pages/sec 258.4 pages/sec
PDF Renderer 290.7 Mpixels/sec 340.3 Mpixels/sec
Text processing 312.1 pages/sec 289 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 50.3 images/sec
Photo processing 117 images/sec 113.8 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 18.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2864 2700
Geekbench 6 (багатоядерний) 11069 11419

PassMark

Integer math 44.1 GOps/sec Немає даних
Floating point math 61 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 214M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 21.4M Strings/sec Немає даних
Data encryption 14.2 GBytes/sec Немає даних
Data compression 170.2 MBytes/sec Немає даних
Physics 1581 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 13.9B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4611 4126
Passmark CPU (багатоядерний) 19288 24659

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 10 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 5 (Strix Point)
Номер моделі 288V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 880M

Процесор

Ядер 4 3
Потоковий 4 6
Частота 3.3 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5 ГГц
Ядер 4 5
Потоковий 4 10
Частота 3.3 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 20x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 15-54 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V AMD Radeon 880M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 2050 МГц 2900 МГц
Шейдерні блоки 1024 768
IGPU FLOPS 4,2 терафлопс 4,45 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5X-8000
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 288V Сайт AMD Ryzen AI 7 Pro 360
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 9 288V чи AMD Ryzen AI 7 Pro 360?

AMD Ryzen AI 7 Pro 360 має кращу інтегровану графіку (Ray tracing: 18.1 проти 14.5 Mpixels/sec), тому він більше підходить для легких ігор. Для серйозних ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи підходять ці процесори для рендерингу відео?

Так, але AMD Ryzen AI 7 Pro 360 кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 17029 проти 13401). Intel Core Ultra 9 288V теж впорається, але повільніше.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, тому вони однаково економні. Це ідеальні варіанти для ультрабуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 9 288V у 2025 році?

Так, якщо вам потрібна максимальна швидкість в однопотокових завданнях (браузер, офіс). Він випереджає AMD у Passmark одноядерному (4611 проти 4126) та HTML5 Browser (278.5 проти 258.4 pages/sec).

Який процесор краще для програмування та компіляції?

AMD Ryzen AI 7 Pro 360 лідирує в Clang compilation (65.3 проти 69 Klines/sec), хоча різниця невелика. Для багатопотокових завдань, як-от компіляція великих проектів, AMD буде ефективнішим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.